اظهارات جنجالی وزیر پیشین امور خارجه پاکستان درباره شکست امریکا در افغانستان

  • انتشار: ۲۲ ثور ۱۳۹۸
  • سرویس: اخبار مهم
  • شناسه مطلب: 60956

«خواجه محمد آصف» وزیر پیشین امور خارجه پاکستان می گوید امریکا در افغانستان شکست خورده و در حال حاضر به دنبال راهی برای فرار از این کشور است.

وی مدعی شد: احتمال پیروزی برای امریکا و متحدانش در افغانستان دیگر وجود ندارد. امریکا حتی پس از ۱۸ سال در افغانستان پیروزی نداشته است.

به بیان وی دیکتاتورها عاشق طولانی کردن حکومتشان استند، ما پیشینه دردناکی از مبارزه با تروریزم داریم ما به خاطر اهداف شخصی به جنگ‌های پس از ۱۱ سپتمبر کشیده شدیم. ما پذیرفتیم که زیردست و برده ابرقدرتی شویم. منافع ملی را در نظر نگرفتیم.

به نقل از ویبسایت خبری نیوز؛ آصف اظهار داشت مردم مناطق قبایلی‌نشین پاکستان از سال‌ها جنگ در افغانستان در برابر تروریزم بیشترین عذاب را متحمل شدند. پس از سال ۲۰۰۰ جنگ افغانستان دیگر جنگ ما نبود حتی پس از این ۱۸ سال امریکا نمی‌تواند در این جنگ پیروز شود. مردم مناطق قبایلی ما باید به همین دلیل امتیاز خاصی داشته باشند آنها در سراسر کشور آواره استند حملات طیارات بی پیلوت هنگام عزا و عروسی صورت می‌گیرد. آنها بیشترین تاثیر را از جنگ با تروریزم داشته‌اند. مجلس باید اطمینان پیدا کند که ما دیگر ابزار دست ابرقدرتی نخواهیم شد.