اشرف غنی کشته شدن دو خبرنگار در هلمند را محکوم کرد

  • انتشار: ۱۷ جوزا ۱۳۹۵
  • سرویس: سیاست
  • شناسه مطلب: 13621

محمد اشرف غنی رئیس جمهور در حمله ای که در اثر آن ذبیح الله تمنا خبرنگار افغان و دیوید گیلکی عکاس رادیو ملی امریکا کشته شدند، محکوم کرد.

رئیس جمهور گفت: “طالبان به صورت بزدلانه بدون تفکیک به افراد ملکى منجمله خبرنگاران حمله نموده و بدین طریق قساوت خویش را بیشتر از پیش به نمایش گذاشتند. ذبیح الله تمنا و دیوید که مصروف خدمت مقدس خبر رسانى بودند، نیز قربانى این جنایت شدند. نام آنان ماندگار تاریخ خدمت به آزادى معلومات است و آنانیکه عامل این جنایت اند، نفرین تاریخ خواهند ماند.”

رئیس جمهور غنی گفت که حمله بر اهداف و افراد غیر نظامی در مخالفت کامل با ارزش های اسلامی، انسانی و افغانی و در مغایرت با قوانین بین المللى قرار دارد که به هیچ صورت قابل توجیه نیست.

رئیس جمهوری اسلامی افغانستان در حالیکه امروز با مردم، نیروهاى امنیتى و زخمیان قواى امنیتى هلمند در این ولایت دیدار می کرد، مراتب تسلیت و همدردی عمیق خویش را به خانواده های قربانیان این حادثه، ابراز می کند.

عصر روز گذشته(یکشنبه) هنگامیکه دیوید و ذبیح الله در داخل یک موتر نوع هاموی ارتش ملی از لشکرگاه به سوی ولسوالی مارجه سفر می کردند، با کمین گروه طالبان روبرو شدند و موتر حامل آنان مورد اصابت یک راکت طالبان قرار گرفت.

در این حمله بر علاوه دیوید و ذبیح الله، راننده موتر هاموی که یک سرباز ارتش بود، نیز کشته شد.