اشرف غنی: من رئیس جمهوری هستم که می خواهم هر روز صلاحیت هایم کم شود

  • انتشار: ۳۱ جوزا ۱۳۹۶
  • سرویس: تیتر 1
  • شناسه مطلب: 24668

رئیس جمهوراشرف غنی در مراسم معرفی کمیشنران کمیسیون اصلاحات اداری گفت که من رئیس جمهوری هستم که می‌خواهم هر روز صلاحیت‌هایم کم شود، صلاحیت‌ها را به افراد نمی‌دهم، صلاحیت‌ها را به نهادها می‌دهم.

اشرف غنی، رئیس جمهور که در کنفرانس معرفی کمشینران کمیسیون اصلاحات اداری و خدمات ملکی، سخنرانی می‌کرد، گفت، این کمیسیون مکانی دسیسه و توطیه نیست.

رئیس جمهور غنی تأکید کرد که نه خودش در کار این کمیسیون مداخله می‌کند و نه به کسی اجازۀ مداخله را می‌دهد.

آقای غنی گفت “این کمیسیون جای دسیسه و توطئه و فکر ناقص نیست، این کمیسیون آینده نگر است، یک افغانستان با ثبات و رفاه را زمینه‌اش را فراهم می‌سازد”.

کمیسیون اصلاحات اداری و خدمات ملکی، از میان ۲۵ هزار نامزد برای پروسۀ توزیع تذکره‌های الکترونیک، ۴۹۲ تن را استخدام کرد و نُه تن دیگر را در پُست کمیشنری کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی تعیین کرد.

در این مراسم نجیب الله امین با مدرک دوکتورا، داکتر روح‌الله ماستری روان‌شناسی تطبیقی دانشگاه نیویورک امریکا، تبسم ولایت‌نیرو دانش‌یافتۀ فلسله و انسان‌شناسی اجتماعی دانشگاه اکسفورد بریتانیا، میوند ره‌یاب دارای مدرک ماستری ادارۀ عامه از امریکا، سید حشمت‌الله هاشمی دارای مدرک لیسانس از دانش‌گاه طبی کابل، احمد راتب مظفری مدرک دکترا در رشتۀ مطالعات استراتیژیک بین‌المللی از کشور جاپان، بریالی هلمندی ماستر علوم سیاسی و ادارۀ عامه از انگلستان، مقدسه یورش دانش‌یافتۀ بخش تجارت و مدیریت از امریکا و ضیا احمد عبدالرحیمزی، ماستر روابط جهانی، کمشنران جدید کمیسیون مستقل اصلاحات اداری تعیین شدند.

رئیس جمهور غنی، پروسۀ استخدام این افراد شفاف را خواند و گفت با اقدامات شفاف، فرهنگ باداری را از میان ببرید.

او با تأکید بر پاسخگو بودن خویش به مردم افغانستان، افزود که دولت قدرتمند از خود به جا خواهد گذاشت تا هیچ کسی نتواند تبعیض و تفرقه ایجاد کند.

آقای غنی تأکید کرد که می‌خواهد از قدرت‌اش کاسته شود؛ اما او گفت این قدرت را به افراد نه، بلکه به نهادها واگذار خواهد کرد.

او افزود که هیچ قومی از قومی دیگر افغانستان برتری ندارد و از از جوانان خواست تا فرهنگ دولت‌داری را تغییر دهند.

آقای غنی از وحدت ملی افغان‌ها نیز یاد آوری کرد و گفت ضامن وحدت ملی ما اینست که جوانان افغانستان مجبور به تک تک کردن دروازه‌های تیکه‌داران نشوند.

به گفتۀ رئیس جمهور غنی، در آیندۀ نزدیک پنج هزار بست جدید، بست‌های سارنوالی و ستره محکمه و هشت هزار بست معلمی، نیز از سوی کمیسیون مستقل اصلاحات اداری مدیریت خواهد شد.

رئیس جمهور، از کمیسیون اصلاحات اداری و خدمات ملکی خواست تا در پروسۀ استخدام به بازماندگان قربانیان نیروهای امنیتی افغان و حملات تروریستی، اولویت بدهد.