غنی: جنگجویان طالبان از جنگ خسته اند اما رهبران این گروه سرگرم تجارت و عیش و نوشند!

  • انتشار: ۳ دلو ۱۳۹۸
  • سرویس: تیتر 1سیاست
  • شناسه مطلب: 75360

محمد اشرف غنی در نشستی با عنوان «افغانستان در روایت منطقه ای و جهانی» که در حاشیه نشست مجمع جهانی اقتصاد برگزار شد، رهبران طالبان را در عیش و جنگویان این گروه را خسته از جنگ توصیف کرد.

وی اظهار داشت: «صفوف طالبان از جنگ خسته اند، اما رهبران آن گروه که در دوحه مذاکره می کنند و چهارمین یا پنجمین همسر خود را گرفته اند از زندگی عیش برده و به سرمایه گذار مبدل شده اند.»

رئیس جمهور به طور غیرمستقیم، طالبان را گرداننده شبکه قاچاق مواد مخدر در افغانستان خواند. وی با تاکید بر لزوم پایان یافتن خشونت و یافتن راه حل سیاسی برای معضل افغانستان بیان داشت: نیروی طالبان منفی و ناشی از خشونت است؛ جامعه این مساله را درک کرده و این وضعیت باید پایان یابد.

محمد اشرف غنی تاکید کرد که برای آینده افغانستان برنامه دارد در صورتی که نه حامد کرزی، رئیس جمهور سابق و نه عبدالله عبدالله، رئیس اجرائی دولت افغانستان چنین برنامه‌ای دارد!

وی تامین امنیت افغانستان را مسئولیت خود افغان‌ها دانست و گفت: دو دهه گذشته استثنا بوده است، اما افغانستان همواره خود تامین کننده امنیت خود بوده است.

رئیس جمهور با اشاره به ظرفیت افغانستان در تولید برق آبی، برق آفتابی، گاز طبیعی و داشتن دیگر منابع طبیعی اضافه کرد: کشورش فقیر نیست اما باید سرمایه این کشور برای رفاه مردم به مصرف برسد و مدیریت شود.

امیر یا خلیفه ؟؟؟

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟