استقرار نیروهای ویژه پولیس برای خلع سلاح افراد غیردولتی در کابل

  • انتشار: ۲۲ جدی ۱۳۹۷
  • سرویس: امنیت و حوادث
  • شناسه مطلب: 52326

در پی هشدار وزارت امور داخله از استفادۀ جنگ‌افزارهای «نیمه ثقیل» از سوی افراد غیر دولتی، نیروهای ویژۀ پولیس در کابل در حالت آماده باش درآمده‌اند.

به گزارش خبرگزاری اطلس، وزارت امور داخله می‌گوید که نیروهای ویژۀ پولیس، به منظور حمایت از پولیس کابل در چندین گوشۀ شهر مستقر شده‌اند تا افراد مجهز با این جنگ‌افزارها را خلع سلاح کنند.
در اعلامیۀ این وزارت تاکید شده: “کسانی‌که خلاف هشدار قبلی ما محافظین خویش را با سلاح‌های شان بشکل وحشت‌ناک آن در بادی‌های موترهای خویش انتقال می‌دهند. قطعات خاص پولیس در حمایت از پولیس کابل در حالت احضارات در چندین گوشۀ شهر مستقر شده‌اند تا در صورت عدم اطاعت از دستور پولیس و سرپیچی از آن به کمک پولیس محل شتافته و افراد متذکره را خلع سلاح و با آن‌ها برخورد جدی نمایند”.

وزارت امور داخله کشور هم‌چنان می گوید: “با جدیت و وضاحت ابلاغ می‌گردد که اشخاص غیردولتی خارج از قوای مسلح یعنی (وزارت دفاع ملی، وزارت امورداخله و ریاست عمومی امنیت ملی) حق ندارند محافظین خویش را در بادی موترهای پیکپ، دادسن، رنجر و یا هم نوع آن انتقال دهند”.

پیش از این نیز وزارت داخله هشدار داده بود که هیچ فرد غیردولتی اجازه ندارد تا برای محافظت و بدرقه، از جنگ‌افزارهای نیمه ثقیل استفاده کند.