استقبال یمنی ها از سخنان اخیر سید حسن نصرالله

  • انتشار: ۳۰ حمل ۱۳۹۴
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 4215

نویسندگان و روزنامه نگاران یمنی از سخنرانی سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان، در حمایت از مردم یمن استقبال کردند.

به گزارش خبرگزاری اطلس به نقل از العالم، شخصیت ها و فعالان سیاسی یمنی از سخنرانی روز جمعه (28 فروردین ماه 1394) سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان و تقبیح تجاوزگری عربستان سعودی به یمن استقبال و تاکید کردند که در این سخنرانی با دقت بر رفتار غیر مسوولانه عربستان سعودی تاکید شد.
“محمد جمیل” فعال سیاسی یمنی گفت: سخنرانی سید حسن نصرالله سندی برای ماده 51 منشور سازمان ملل متحد به شمار می رود که در آن تاکید شده است اگر کشوری مورد حمله و تجاوزگری قرار گیرد، حق دارد به آن پاسخ دهد.
“حسن العماد” دبیر کل سازمان آینده و عدالت خاطرنشان کرد: به صراحت و بدون هیچ مبالغه ای می گویم که یمن پس از سخنرانی سید حسن نصرالله شاهد تغییر و تحول خواهد شد.
“ثابت سعید” سردبیر پایگاه خبری «الیمن الان» نیز تصریح کرد، سخنرانی سید حسن نصرالله سبب تقویت مواضع مردم یمن، انصار الله و همه شهروندان این کشور شده و نوید می دهد که یمنی ها پیروزی بزرگی را رقم خواهند زد.
“ابراهیم الحجری” روزنامه نگار و نویسنده یمنی، نیز گفت: دبیر کل حزب الله لبنان شرایطی را که حکومت آل سعود با آن مواجه است به خوبی بازگو کرد. رژیم آل سعود دچار سردرگمی است.