استفاده روسیه از موشک های نامرئی در رزمایش

  • انتشار: ۲۴ سنبله ۱۳۹۷
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 47531

فرماندهی نظامی روسیه در رزمایش وستوک ۲۰۱۸ که در سیبری در حال اجراست تصمیم گرفت برای تمرین دادن به سامانه ضد هوایی خود به موشک های نامرئی (رادار گریز) متوسل شود.

به گزارش خبرگزاری اطلس، سرهنگ سرگئی تیخونف، فرمانده تیپ ۷۶ دفاع ضد هوایی روسیه اعلام کرد در تمرین وستوک ۲۰۱۸ نظامیان این کشور از “موشک های نامرئی ” استفاده کردند که نسبت به موشک های مشابه خارجی برتری قابل توجهی دارد.

به گفته وی، فرماندهی تصمیم گرفت تمرین های دفاع ضد هوایی را با استفاده از این نوع موشک ها و محدود نکردن به موشک های کلاسیک پیچده تر کند اما ۱۰۰% مطمئن نبود که این کار موفقیت آمیز خواهد بود.

این نظامی روس افزود “هیچ تضمین موفقیت ۱۰۰ درصدی برای مقابله با چنین حمله متعارف گسترده ای وجود نداشت،ما متوسل به موشک هایی شدیم که در عمل نامرئی هستند،این موشک ها نسبت به موشک مشابه خارجی برتری دارند.”

در همین حال با وجود شرایط دشوار، همه واحدهای دفاع ضد هوایی موفق شدند همه موشک ها، از جمله برخی از آنها را در آسمان، منهدم کنند. تمرین نظامی وستوک ۲۰۱۸ که گسترده ترین تمرین روسیه بعد از ۴۰ سال است از۱۱ سپتامبر در منتهی الیه شرق روسیه آغاز شد. این تمرین که در آن ارتش های چین و مغولستان نیز مشارکت دارند تا ۱۷ سپتامبر زیر نظر سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه ادامه خواهد داشت. در این تمرین ۳۰۰ هزار نظامی، ۳۶ هزار خودروی زرهی، ۸۰ فروند کشتی و بیش از هزار فروندهواپیما و پهپاد مشارکت دارند.