اسارت زنان افغانستان

  • انتشار: ۷ میزان ۱۴۰۰
  • سرویس: دیدگاهگوناگون
  • شناسه مطلب: 121607

برای بزرگترین جایزه آزادی سارکوف چند چهره تکراری و برند تجارتی غرب، در حالی کاندید شدند که برای بار دوم چهارده ملیون زن به اسارت طالبان و القاعده درآمده اند !
دوره اسارت زنان افغانستان نتیجه ی فساد مالی، نداشتن دغدغه واقعی برای رهایی ، همین تعداد محدود از زنان انجویی ست .
غرب برای کسب مفاد بیشتر دنبال افراد مافیایی در کشور های فقیر و مذهبی بوده است .
پارلمان اروپا به زنان فراری، مفسد، جاطلب و پروژه‌ای‌ افغان جایزه می دهد.

زنانی که بیست و یک سال پیش فقط با سواد ناچیز از کمپیوتر و انگلیسی که از پشاور فرا گرفته بودند با تصاحب ملیونها دالر بر گرده های زنان سوار شدند و امروز از ترس طالبان در همان ساعت های اول بدون یک لحظه درنگ با هواپیما های آمریکا از افغانستان به خانه ها و قصر های از پیش آماده شده شان منتقل شدند. همین زنان برند و تکراری همیشه بنام حقوق بشر و حقوق زنان از سوی مافیای جنگ حمایت شدند، خوردند، بردند و لاف مبارزه در راه آزادی زدند در حالیکه بدون موتر زره یک قدم هم پیاده نرفتند و بدون دالر حاضر به حرف زدن در مورد زخم و درد زن و بشر نبودند .
دوباره همین زنان پروژه‌ای را باداران‌ خارجی شان در حالی جایزه قهرمانی می‌دهند که ملیونها زن گرسنه، فقیر و خشونت شده در خانه های امن، جاده ها، کمپ های مهاجرت و زندان های شخصی طالبان به نام منزل ، اسیر و گرفتار ظلم و شکنجه اند !
اروپایی ها زنان و خبرنگاران که واقعن به خاطر حقوق زن تلاش کردند و اکنون این بانوان شجاع در مقابل طالبان به خاطر بقای حیات و ارزش های ابتدایی شان ، ایستاده گی می‌کنند و هیچ امتیازی را نسبت به مبارزه در راه ازادی ترجیح نمی دهند، هیچ وقت حمایت نه شده و نه می شوند.
دهنده گان القاب، مدال ها و جایزه های گوناگون در جهان وقتی خود بر عدالت و واقعیت در بدل ارتباطات و خواهر خوانده گی ، چشم میپوشند، چه اعتبار و ارزشی به این امتیاز ها، وچه مشروعیتی به این نهاد های با نام نشان شان خواهند گذاشت ؟؟
چهارده ملیون زن ستم دیده دیروز و به اسارت رفته امروز اگر خاموشند به این معنی نیست که بی شعورند .
بل آنها تاریخ ننگین دیروز شما را نوشته اند و چشم سفیدی های غیر مسئولانه امروز تان را در حال یاداشت کردن اند …….

ویدا ساغری

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *