ارگ از تشکیل کمیسیونی برای بررسی برق ولایت بامیان خبر می دهد

  • انتشار: ۲ اسد ۱۳۹۶
  • سرویس: تیتر 1
  • شناسه مطلب: 26991

ارگ ریاست جمهوری اعلام کرده‌است، در دیداری که اعضای جنبش روشنایی با رییس جمهور داشتند، فیصله به عمل آمد تا یک کمیسیون تخنیکی جهت بررسی برق ولایت بامیان تشکیل گردد.

ارگ ریاست جمهوری با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید که محمد اشرف از حادثۀ دوم اسد در چهارراهی دهمزنگ که در آن ده‌ها تن از اعضای جنبش روشنایی کشته و زخمی شدند، به عنوان فاجعۀ قرن ۲۱ یاد کرد.

آقای غنی در این دیدار گفت که از اعتراضات مدنی حمایت می‌کند و افزوده‌است که ما در وضعیتی قرار داریم که از یک سو در گلیم غم نشسته‌ایم و از سوی دیگر باید برای آینده کشور فکر و برنامه داشته باشیم.

رییس جمهور غنی پیش‌نهاد نموده که برای انکشاف و توسعه افغانستان مرکزی باید یک بحث اساسی آغاز گردد.

در خبرنامه آمده‌است که در اخیر این جلسه فیصله شد تا کمسیون تخنیکی ایجاد و موضوع برق ولایت بامیان را به صورت اساسی مورد بحث قرار دهد.

در عین حال محمد سرور دانش، معاون دوم رییس جمهور گفته‌است که تلاش‌ها برای انکشاف افغانستان مرکزی جریان دارد و آقای غنی در این راستا متعهد می‌‍باشد.

از سوی هم احمد بهزاد نماینده مردم در شورای ملی و یکی از اعضای جنبش روشنایی گفت که مبارزۀ این جنبش برای عدالت‌خواهی ادامه و هدف ما مطالبات برای حل مشکل‎‌های افغانستان است.

آقای بهزاد تصریح کرد که ما خواهان عزت برای نظام افغانستان و تصحیح مناسبات و اصلاحات می‌باشیم و مطالبات مشروع مردم را از حکومت می‌خواهیم.

این در حالی‌ست که اعضای جنبش روشنایی قرار بود که امروز دوشنبه( ۲ اسد) تظاهراتی را به‌خاطر یاد از قربانیان حادثۀ دهمزنگ راه‌اندازی کنند که محمد اشرف غنی، رییس جمهور با ارسال نامه‌یی خواهان لغو این اعتراض‌ها و مذاکرات رو در رو با با این جنبش شد.