اخراج گروه دیگر از پناهجویان افغان از آلمان

  • انتشار: ۲۷ جوزا ۱۳۹۸
  • سرویس: اخبار مهاجرین
  • شناسه مطلب: 64250

گروه دیگری از پناهجویان رد شده افغان از آلمان اخراج می‌شود. قرار است طیاره حامل این پناهجویان از شهر لایپزیگ آلمان امشب پرواز کند.

به نقل از خبرگزاری آلمان (دی پی آ) از اخراج دیگر گروهی پناهجویان افغان از آلمان خبر داده است.

یک مامور وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان افغانستان در گفتگو با خبرگزاری آلمان تایید کرده است که این گروه روز سه شنبه به کابل خواهند رسید.

بر بنیاد معلومات فعالان امور پناهجویان، قرار است طیاره حامل این پناهجویان رد شده شام روز دوشنبه (۱۷ جون ۲۰۱۹) از شهر لایپزیگ آلمان به جانب افغانستان پرواز کند.

از شروع سلسله اخراج گروهی پناهجویان پذیرفته نشده افغان که در ماه دسمبر سال ۲۰۱۶ آغاز گردید، تا حال در مجموع ۵۸۹ تن در ۲۴ پرواز به افغانستان فرستاده شده اند.

اخراج پناهجویان به افغانستان به موضوع بحث برانگیز در آلمان مبدل شده است.

جنگ میان نیروهای امنیتی افغان با طالبان و گروه تروریستی داعش همه روزه ادامه دارد. غیرنظامیان افغان همواره قربانی رویارویی مسلحانه در بخش های مختلف این کشور اند.

اداره بین المللی مهاجرت (آی او ام) از اخیر ماه اپریل به این طرف، فراهم آوری سرپناه برای پناهجویانی که از کشورهای عضو اتحادیه اروپا اخراج می‌شوند را خاتمه بخشید

به نوشته شفقنا، این سازمان در عوض، مبلغ ۱۶۷ دالر امریکایی معادل (۱۵۰ یورو) را در کنار معلومات لازم، برای هر فرد بازگشت کننده می‌دهد.