اخراج نظامیان آمریکایی عملا آغاز شده است

  • انتشار: ۱ دلو ۱۳۹۸
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 75103

«علی الغانمی» عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق، از آغاز اقدام عملی دولت این کشور برای اخراج نظامیان آمریکایی خبر داد.

الغانمی در گفت‌وگو با پایگاه خبری «بغداد الیوم»، گفت: تصمیم پارلمان مبنی بر اخراج نیروهای آمریکایی از کشور، برای دولت الزام‌آور است و تصمیمی ملی است که بنا بر مقتضیات و منفعت عمومی کشور اتخاذ شده است. زیرا حضور این نیروها و جنایات آنان علیه رهبران و رزمندگان الحشد الشعبی، غیر قابل قبول است.

این نماینده پارلمان با بیان اینکه دولت عملا، اقدامات لازم برای تدارک اخراج نیروهای آمریکایی از عراق را آغاز کرده است، گفت: «سال میلادی جاری، شاهد پایان حضور نیروهای آمریکایی در عراق به طور کلی خواهیم بود».

الغانمی توضیح داد که کلیه شرایط و نشانه‌های موجود، به ویژه پس از تصمیم اخیر پارلمان، بیانگر آن است که نیروهای آمریکایی دیگر توجیهی برای ادامه حضور خود در عراق ندارند.

این عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق وقوع درگیری میان نیروهای آمریکایی و نیروهای عراقی را بعید دانست و ضمن هشدار هرگونه درگیری آمریکا به نیروهای عراقی تأکید کرد که آمریکا بخوبی از خطر این اقدام برای هزاران سربازش در چند پایگاه موجود در عراق آگاه است.