اختیارات و محدودیت های بانوی اول امریکا

  • انتشار: ۱۵ ثور ۱۳۹۸
  • سرویس: گوناگون
  • شناسه مطلب: 60143

شاید بسیاری از افراد تصور کنند بانوی اول کاخ سفید یا به عبارتی دقیق تر همسر رئیس جمهور آمریکا بودن ساده ترین شغل دنیاست و قرار است همیشه عده ای پیشخدمت دست به سینه وظایف مختلف را انجام دهند. اما جالب است بدایند موضوع کمی پیچیده تر از این داستان ها است و بانوی اول کاخ سفید با محدودیت هایی جدی رو به رو است.

به نوشته انتخاب، بانوی اول کاخ سفید بودن از بیرون صرفا شغلی مجلل و ساده است اما در حقیقت اصلا ساده نیست. بانوی اول کاخ سفید با این محدودیت ها رو به رو است:

بانوی اول کاخ سفید حق باز کردن کلکین را ندارد!

بله بسیار عجیب به نظر می رسد اما واقعا بانوی اول ایالات متحده حق باز کردن هیچ کلکین و شیشه ای را چه در خانه خود و چه در موتر ندارد.

بدیهی است، این  یک نگرانی امنیتی است. میشل اوباما، در مورد زمانی که او بانوی اول کاخ سفید بود، گفت: «یکی از چیزهایی که باعث می شد حس کنم تحت مراقبت نظامی قرار دارم عدم اجازه برای باز کردن کلکین ها بود.منظورم این است که من  تا 8 سال در موترهایی با شیشه های بسته در آمریکا گشتم.»

بانوی اول ایالات متحده حقوق نمی گیرد

شاید باورکردنی نباشد اما بانوی اول ایالات متحده هیچ نوع حقوقی دریافت نمی کند و هیچ حقوقی هم پرداخت نمی کند.بانوی اول مثل یک کارمند آزاد در کاخ سفید تردد می کند و به لحاظ قانونی حق تفویض یا دریافت حقوق خاصی را ندارد.

آنها مستقیما لباس نمی خرند!

شاید تصور می کنید که بانوان اول کاخ سفید تمام وقت در برترین فروشگاه های جهان در حال خریدند اما جالب است بدانید که بانوی اول کاخ سفید اصولا مستقیما لباس نمی خرد بلکه طراح های رسمی از آرشیوهای ملی برای آنان لباس می دوزد یا بر اساس مکان بازدید به آنان مشاوره می دهند چه بپوشند.

البته همه این محدودیت ها این پرسش را مطرح می کند که چرا ملانی ترامپ نافرمانی کرد و در هنگام کمک به سیل زدگان طوفان ایالات متحده با یک ظاهر آشفته بین مردم ظاهر شد.

آنها سرویس های مخفی امنیتی دریافت می کنند

به محض این که یک زن به بانوی اول کاخ سفید تبدیل می شود باید با زندگی خصوصی خود خداحافظی کند چرا که انواع و اقسام محدودیت ها را تجربه خواهد کرد.

یکی از مهمترین محدودیت ها دریافت سرویس های امنیتی از سوی محافظان است که قطعا آزادی فردی افراد را نیز محدود می کند.

آنها نمی توانند هر هدیه ای که داده می شود را قبول کنند

بانوان اول کاخ سفید نمی توانند هر هدیه ای را از سوی هر شخصی دریافت کنند.

درواقع هدایای قابل دریافت از سوی بانوی اول کاخ سفید باید در فهرست هدایای تایید شده طبقه بندی شود.

همانطور که قانون اخلاق در قانون دولتی در سال 1978 تصریح کرده که یک همسر ریاست جمهوری نمی تواند هدایایی را که ارزش مشخصی دارد، قبول کند، همه هدیه ها و ارزش های آنها باید اعلام شود و به عنوان مالکیت دولت آمریکا مورد توجه قرار گیرد.