اختلال در پروازهای میدان هوایی دبی بدلیل ترس از حمله پهپادی یمن

  • انتشار: ۱ میزان ۱۳۹۸
  • سرویس: اخبار مهم
  • شناسه مطلب: 69320
فرودگاه دبی

میدان هوایی بین‌المللی دبی از تاخیر در حرکت پروازها به این میدان هوایی خبر داد و دلیل آن را احتمال فعالیت پهپادی بر فراز این میدان هوایی اعلام کرد.

سخنگوی میدان هوایی‌های دبی به خبرگزاری رویترز گفت: انجام برخی پروازها برای مدتی کوتاه از ۱۲:۳۶ تا ۱۲:۵۱ ظهر روز یکشنبه به وقت امارات به ظن وجود یک پهپاد متوقف شد.

به گفته این سخنگو، مسیر دو پرواز که قرار بود در میدان هوایی بین‌المللی دبی به زمین بنشینند به ظن فعالیت یک فروند پهپاد تغییر داده شد. این دومین حادثه در نوع خود در یکی از فعال‌ترین میدان هوایی‌های جهان از ابتدای سال جاری میلادی است.

این سخنگو تاکید کرد: در نتیجه ظن به وجود آمده به دلیل فعالیت یک پهپاد فرود هواپیماها و پروازها به مقصد میدان هوایی دبی برای مدتی کوتاه متوقف شد که حدودا یک ربع بود.

شرکت هواپیمایی امارات اعلام کرد، دو پروازی که مسیرشان را تغییر دادند متعلق به این شرکت بودند که یکی عازم امارة الشارقه و دیگری نیز در میدان هوایی دوم دبی به زمین نشسته بود.

مسؤولان میدان هوایی دبی در فوریه گذشته نیز به دلیل احتمال وجود فعالیت پهپادها در اطراف میدان هوایی پروازها را متوقف کردند.

سال گذشته میلادی ابوظبی گزارش‌ها مبنی بر اینکه گروه انصارالله یمن به میدان هوایی پایتخت امارات حمله پهپادی کرده باشند را تکذیب کرد و مدعی شد: فعالیت این میدان هوایی هیچ تغییری نکرده است.

اما انصارالله بعد از آن تصاویر ویدیویی از هدف گرفتن میدان هوایی ابوظبی با پهپاد را منتشر کرد.

مقامات امارات دارندگان پهپادها را ملزم به ثبت آنها در سازمان هوایپمایی این کشور کرده‌اند و به پرواز درآوردن پهپادهای مجهز به دوربین و نیز به پرواز درآوردن آنها در مناطق مشخص ممنوع است.

انصارالله به تازگی تهدید کرده است، میدان هوایی‌ها و بنادر امارات که دومین قدرت ائتلاف متجاوز عربی در جنگ علیه یمن است اهداف جدید ارتش و کمیته‌های مردمی این کشور هستند.