احتمال گفتگوهای صلح میان دولت و طالبان در هفته جاری

  • انتشار: ۲۸ ثور ۱۳۹۵
  • سرویس: تیتر 2
  • شناسه مطلب: 12958

به گزارش خبرگزاری اطلس به نقل از فارس، وزارت امور خارجه پاکستان اعلام کرده که اسلام آباد میزبان گفت‌وگوهای صلح میان دولت افغانستان و طالبان در جریان هفته جاری خواهد بود.

محمد نفیس ذکریا سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان گفته که این گفت‌وگوها روز چهارشنبه (۲۹ ثور) در اسلام آباد برگزار خواهد شد.

سخنگوی وزارت خارجه پاکستان گفته که مذاکرات دولت افغانستان و گروه طالبان، با حضور پاکستان، آمریکا و چین، مجددا در شهر اسلام آباد پایتخت این کشور برگزار می‌شود تاکنون مقامات افغانستانی و طالبان در این باره ابراز نظری نکرده‌اند.

پیش از این نیز پاکستان در چارچوب نشست‌های چهارجانبه صلح افغانستان، وعده داده بود که در اواسط ماه مارس طالبان را به میز مذاکره حاضر کند تا گفت‌وگوهای مستقیم میان دولت افغانستان و طالبان آغاز شود.

اما این وعده اسلام آباد جنبه عملی به خود نگرفت.پس از آن مقامات بارها اعلام کرده‌اند که پاکستان در روند پروسه صلح افغانستان صادق نیست.

حتی رئیس جمهوراشرف غنی به اسلام آباد هشدار داد که اگر پاکستان از سیاست حمایت از طالبان و گروه‌های هراس افکن دست برندارد افغانستان به شورای امنیت سازمان ملل متحد شکایت خواهد کرد.