احتمال تاخیر در برگزاری انتخابات ریاست جمهوری!

  • انتشار: ۴ جدی ۱۳۹۷
  • سرویس: انتخابات
  • شناسه مطلب: 51470

  برخی منابع دولتی از احتمال تاخیر سه ماهه در انتخابات ریاست جمهوری خبر داده اند.

به گزارش خبرگزاری اطلس، بر اساس اعلام کمیسیون انتخابات، انتخابات ریاست جمهوری قرار است در تاریخ 31 حمل سال آینده برگزار شود اما یک منبع دولتی به رادیو آزادی گفته است؛ کمیسیون مستقل انتخابات طرحی را به شورای امنیت ملی ارائه کرده که بر اساس آن انتخابات ریاست جمهوری سه ماه به تعویق خواهد افتاد.

این منبع دولتی افزوده است که طرح تعویق سه ماهه انتخابات مورد قبول شورای امنیت واقع نشده و قرار است طرح دیگری از سوی کمیسیون انتخابات ارائه گردد. بر این اساس،  قرار است کمیسیون مستقل انتخابات در روز‌های آینده تعویق انتخابات را اعلام کند.

همزمان، سید حفیظ الله هاشمی، عضو کمیسیون انتخابات نیز به صورت ضمنی تایید می کند که احتمال تاخیر در برگزاری انتخابات ریاست جمهوری وجود دارد اما وی تاکید کرد که تاکنون هیچ طرحی از سوی این نهاد به شورای امنیت ملی ارائه نشده است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا انتخابات در ۳۱ حمل برگزار خواهد شد یا نه گفت: در این باره مشورت ها با طرف های دخیل در این روند آغاز شده است.

این در حالی است که سه روز از آغاز روند ثبت نام نامزدهای انتخاباتی می گذرد و تاکنون هیچ نامزدی به صورت رسمی کاندید انتخابات ریاست جمهوری افغانستان نشده است.