ابوبکر البغدادی سه جانشین برای خودش انتخاب کرده است

  • انتشار: ۱۶ جدی ۱۳۹۵
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 16746

بعد از شکست های پی در پی گروه تروریستی داعش در کشورهای عراق و سوریه، و پنهان شدن سرکرده این گروه تروریستی؛ حالا گزارش های می رساند که ابوبکر البغدادی رهبر گروه داعش سه تن را برای جانشینی اش انتخاب کرده است.

یک منبع محلی در نینوای عراق فاش کرد که ابوبکر البغدادی سرکرده ارشد گروه تروریستی داعش سه شخص را برای جانشینی خودش در صورت کشته شدنش تعیین کرده است.

این منبع محلی به شبکه تلویزیونی السومریه نیوز گفت: سران و عناصر داعش در کرانه راست شهر موصل  از اقدام البغدادی در تعیین سه شخص برای جانشینی او در صورت مرگش درحال سخن گفتن هستند که یکی از این اشخاص، عراقی است.

وی افزود: این سخنان پنهانی و درگوشی نیست بلکه نُقل محافل شده است و بسیاری از اهالی آن درحال شنیدن آن هستند.

این منبع که خواست نامش فاش نشود، گفت: سخن از وجود جایگزین البغدادی داخل مناطق نفوذ داعش دیگر جزء محرمات نیست.

وی افزود: آغاز سخن از جایگزین البغدادی چه بسا تلاش برای هموار کردن فضا برای مرحله بعد از البغدادی است؛ بویژه که ناپدید شدن چندین هفته ای او از انظار، موجی از شک و تردید را در بین سران و عناصر مسلح داعش در سایه فروپاشی روحیه آنها به همراه داشته است.

آخرین نمود رسانه ای البغدادی از طریق یک فایل صوتی بود که در سوم اکتوبر سال 2016 میلادی بود که وی در آن از عناصر خواست تا به ترکیه “یورش” ببرند. وی همچنین خواهان “حملات به عربستان” شد.

پیشتر اخبار ضد و نقیضی درباره زخمی یا کشته شدن البغدادی منتشر شده بود اما در نهایت پنتاگون چند روز پیش اعلام کرد که البغدادی هنوز زنده است.