آیین گرامیداشت شهدای دانشگاه کابل در حرم مطهر رضوی

  • انتشار: ۱۹ عقرب ۱۳۹۹
  • سرویس: گوناگون
  • شناسه مطلب: 97572

آیین گرامیداشت شهدای دانشگاه کابل با عنوان «جان پدر کجاستی؟» با حضور تولیت آستان قدس رضوی در حرم مطهر رضوی برگزار شد.

این مراسم یکشنبه شب (۱۸ عقرب) بعد از نماز مغرب و عشاء با حضور حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی، تولیت آستان قدس رضوی و جمع محدودی از زائران حضرت رضا (ع) به صورت نمادین و با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی در فضای روباز صحن کوثر حرم مطهر رضوی برگزار شد.

این مراسم با قرائت قرآن توسط جلیل اشرفی از قاریان برجسته کشوری و تقدیم ثواب آن به روح شهدای دانشگاه کابل و شهدای مجتمع کوثر دانش افغانستان آغاز شد.

سید ابوطالب مظفری و حجت الاسلام سید علی قدسی از شاعران آئینی کشور افغانستان در ادامه این مراسم در وصف شهدای دانشجوی دانشگاه کابل و شهدای کودک و خردسال مجتمع کوثر دانش افغانستان به غزل‌سرایی پرداختند. مدیحه‌سرایی ذاکران اهل‌بیت (ع) پایان بخش این مراسم بود.

آیین گرامیداشت شهدای دانشگاه کابل به همت مدیریت امور زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی با هدف همدردی زائران و مجاوران حضرت رضا (ع) با ملت شریف و داغ‌دیده کشور افغانستان در حرم مطهر رضوی برگزار شد.

گفتنی است که مهاجمان مسلح ۱۲ عقرب به دانشگاه کابل حمله کردند که ده‌ها شهید و مجروح برجای گذاشت.

خشک‌سالی شدید در غور کِشت زعفران را متضرر کرده است

گروه تروریستی داعش مسئولیت این حمله را پذیرفت، اما دولت تاکید می‌کند که بر اساس شواهد زیاد، این حمله توسط طالبان انجام شده است. گروه طالبان دست داشتن در این حمله را رد کرده است.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟