آمریکا بار دیگر کره شمالی را تحریم کرد

  • انتشار: ۲۵ جدی ۱۳۹۸
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 74204

وزارت خزانه داری آمریکا تحریم های جدیدی را علیه دو نهاد کره شمالی که صدور نیروی کار از پیونگ یانگ به خارج را تسهیل می کردند اعمال کرد.

به گزارش ایرنا از یونهاپ، وزارت خزانه داری آمریکا دلیل تحریم این دو نهاد کاریابی را که یکی از آنها در چین مستقر است نقض تحریم های سازمان ملل متحد عنوان کرده بود.

وزارت خزانه داری آمریکا گفته است که یک شرکت بازرگانی کره شمالی با نام (Namgang Trading Corp) و یکی از مراکز اقامتی کره شمالی در چین با نام «سوکباکسو» را هدف قرار داده است.

استیون منوچین وزیر خزانه داری آمریکا در بیانیه ای در این ارتباط گفت: صادرات کارگران کره شمالی درآمد غیرقانونی را برای دولت کره شمالی به دلیل نقض تحریم های ایالات متحده ایجاد می کند.

براساس قطعنامه سال ۲۰۱۷ شورای امنیت سازمان ملل، همه کشورهای جهان موظف شدند کارگران کره شمالی را تا ۲۲ دسامبر ۲۰۱۹ از کشور خود اخراج کنند آمریکا معتقد است این کارگران منبع اصلی درآمد پیونگ یانگ هستند زیرا این کشور همچنان به نقض قطعنامه های ایالات متحده در زمینه توسعه سلاح های هسته ای و برنامه های موشکی بالستیک خود ادامه می دهد.

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی و دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا از ژوئن ۲۰۱۸ سه بار ملاقات کرده اند اما تاکنون پیشرفتی در خلع سلاح هسته ای شبه جزیره کره ایجاد نشده است.