آلمان خواستار مذاکرات صلح با طالبان شد

  • انتشار: ۱۵ جوزا ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 23836

وزیر امور خارجه آلمان در گفتگو با یک رسانه گفت که دولت افغانستان باید با طالبان از راه مذاکره وارد صلح شود، وی همچنین خواستار آن شد که از شمار سربازان آلمانی مستقر افغانستان کاسته نشود.

به گزارش پایگاه خبری آلمانی ‘تسایت آنلاین’ ، گابریل در گفت وگویی با روزنامه آلمانی’بیلد آم زونتاگ’ یادآورشد که صلح با دوستان معنی ندارد، با دشمنان باید معاهده صلح بست و در هیچ جای جهان نمی‌توان تنها با عملیات نظامی به صلح دست یافت.

وزیر امور خارجه آلمان همچنین خواستار آن شد که از شمار سربازان آلمانی مستقر افغانستان کاسته نشود.

وی توضیح داد: افغان‌ها به ما می‌گویند لطفا از کشورمان خارج نشوید زیرا با خروج شما وضعیت بدتر از سابق می شود.

گابریل افزود: این مساله نشان دهنده اهمیت تعهد آلمان در افغانستان نه تنها از حیث نظامی بلکه همچنین از لحاظ سیاسی و کمک به توسعه افغانستان است.

انفجار روز چهارشنبه گذشته در نزدیکی سفارت آلمان در منطقه دپیلوماتیک کابل رخ داد که به گفته مقامات، در این انفجار 100 تن کشته و 400 تن دیگر زخمی شدند.

این انفجار به حدی قوی بود که صدای آن در تمام نقاط شهر کابل شنیده شد و تا یک کیلومتری محل وقوع انفجار شیشه های ساختمان ها شکست و در محل انفجار گودالی به عمق 6 متر ایجاد کرد.

سخنگوی طالبان دست داشتن این گروه در انفجار هفته گذشته و همچنین انفجارهای روز شنبه در مراسم خاکسپاری فرزند محمد علم ایزدیار را رد کرده است.