آسوشیتدپرس: پسر محمد علی کلی بازداشت شد

  • انتشار: ۷ حوت ۱۳۹۵
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 18636

خبرگزاری آسوشیتدپرس اعلام کرد: مقامات اداره مهاجرت آمریکا «محمد علی جونیور» پسر 44 ساله «محمد علی کلی» ورزشکار بوکس مشهور آمریکایی را در میدان هوایی فلوریدا بازداشت کرده اند.

این خبرگزاری روز شنبه گزارش داد: کریس مانسینی وکیل پسر این بوکسور سنگین وزن آمریکایی، به روزنامه محلی کوریور در شهر لوییویل گفت: محمد علی جونیور در تاریخ 7 فوریه به همراه مادرش خلیله کاماچو علی همسر دوم کلی از جاماییکا باز می گشت که در میدان هوایی بین المللی «فورت لادردیل هالیوود» بازداشت شد.

مانسینی گفت مقامات برای مدت تقریبا دو ساعت از وی بازجویی کردند و بارها از او پرسیدند «اسمت را از کجا آوردی؟» و «آیا مسلمان هستی؟»

وی افزود: مقامات پس از تایید مسلمان بودن وی به سوالات خود ادامه دادند. محمد علی جونیور متولد فیلادلفیا است و گذرنامه آمریکایی دارد.

مقامات حفاظت مرزی و گمرک آمریکا می گویند نمی توانند درباره وضعیت مسافران به صورت انفرادی اظهار نظر کنند اما همه مسافران بین المللی مشمول بازرسی های این اداره هستند.

روزنامه یو اس ای تودی نیز در گزارشی در همین زمینه به نقل از وکیل محمد علی جونیور نوشت: وی به دلیل ممنوعیت سفر به آمریکا بازداشت شده است.

مانسینی گفت: برای خانواده محمد علی کلی کاملا مبرهن است که این بازداشت کاملا با تلاش های دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا درباره منع ورود مسلمانان به آمریکا ربط دارد.

مقامات میدان هوایی فورت لادردیل روز جمعه از پاسخگویی فوری در این زمینه خودداری کردند.

محمد علی کلی با نام قبلی کاسیوس مارسلوس کلی به محمد علی کلی شهرت دارد. وی بوکسور حرفه ای سنگین وزن آمریکایی است که به عنوان برترین مشت زن تاریخ بوکس در این وزن شناخته می شود.