آخرین وضعیت جانسون؛ نخست وزیر انگلیس با ماسک اکسیژن نفس می‌کشد

  • انتشار: ۱۹ حمل ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 82762

«مایکل گوو» از اعضای ارشد کابینه انگلیس می‌گوید که بوریس جانسون، نخست وزیر این کشور با ماسک اکسیژن نفس می‌کشد اما پزشکان هنوز از دستگاه تنفس مصنوعی برای او استفاده نکرده‌اند.

به نقل از یورونیوز؛ حال نخست وزیر انگلیس که به دلیل ابتلا به ویروس جدید کرونا در بیمارستان بستری است روز دوشنبه رو به وخامت گذاشت. پزشکان بیمارستان سینت توماس در لندن به همین دلیل تصمیم گرفتند که بوریس جانسون را به بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان منتقل کنند.

وخامت حال نخست وزیر بریتانیا به نگرانی‌ها در این کشور در مورد شیوع نوع جدید ویروس کرونا دامن زده است. کاخ باکینگهام دوشنبه شب اعلام کرد که الیزابت دوم، ملکه این کشور از طرف دفتر نخست وزیری در جریان وضعیت جسمانی بوریس جانسون قرار گرفته است.

دومینیک راب، وزیر خارجه انگلیس به دنبال انتقال بوریس جانسون به بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان و بنا به درخواست او قرار است اداره امور را در غیاب نخست وزیر بر عهده بگیرد. وزیر خارجه انگلیس وعده داده است که برای «غلبه بر ویروس کرونا» تلاش خواهد کرد.

تا صبح روز سه شنبه بیش از ۵۰ هزار نفر در انگلیس به بیماری «کووید ۱۹» مبتلا شده‌اند. این در حالی است که ۵۳۷۳ نفر از آنها جان خود را از دست داده‌اند. این آمار به این معنی است که انگلیس یکی از کشورهایی است که بیشترین آسیب را از شیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹» در قاره اروپا دیده است.