آخرین نفس های داعش در عراق/ درگیری شدید بین نیروهای عراقی و تروریست های داعش در موصل

  • انتشار: ۳ سرطان ۱۳۹۶
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 24856

درگیری‌های شدید بین نیروهای عراقی و تروریست‌های داعشی در آخرین مناطق تحت اشغال این گروه تروریستی در موصل عراق همچنان ادامه دارد.

شاکر جودت فرمانده پولیس فدرال عراق از پیشروی نیروهای خود در محور جنوبی شهر موصل قدیم خبر داد.

این در حالی است که درگیری‌های بسیار شدید بین نیروهای عراقی و تروریست‌های داعشی در موصل قدیم همچنان ادامه دارد.

نیروهای پولیس فدرال عراق موفق شدند مسافت 100 متر مربع از جنوب موصل قدیم به سمت مسجد الزیوانی پیشروی کنند و این در حالی است که درگیری‌های شدیدی بین نیروهای عراقی و تروریست‌های داعشی در اطراف شرکت التامین و مسجدالزیوانی به وقوع پیوست.

نیروهای عراقی هم‌اکنون در حال پیشروی برای آزادسازی منطقه الساعة القدیمة در اطراف کلیسای الساعة در موصل قدیم هستند و این نیروها به کنترول بر خیابان خالد بن الولید در این شهر نزدیک شده‌اند.

درگیری‌های شدید بین نیروهای عراقی و تروریست‌های داعشی در مناطق باب‌البیض، باب جدید و باب‌الطوب همچنان ادامه دارد و این در حالی است که پولیس فدرال عراق کماندوها و تجهیزات نظامی بیشتری برای آزادسازی کامل باب‌البیض در این منطقه مستقر کرده است.

پولیس فدرال عراق پنجشنبه از آزادسازی مسجد الحامدین در باب‌البیض و کلیسای شمعون در موصل خبر داد.

عملیات آزادسازی موصل، پایتخت خودخوانده گروه تروریستی داعش در عراق، از 26 میزان 1395 و با مشارکت ده‌ها هزار تن از نیروهای ارتش و پولیس عراق و با همراهی نیروهای داوطلب مردمی و پیشمرگه کُرد آغاز شد و نیروهای عراقی بعد از حدود 100 روز شرق موصل را به‌طور کامل آزاد کردند.

نیروهای عراقی عملیات آزادسازی بخش غربی موصل را از یکم حوت 1395 شروع کردند و این عملیات همچنان ادامه دارد.