آخرین آمار کشته و زخمی های نظامیان آمریکایی در افغانستان

  • انتشار: ۳۱ اسد ۱۳۹۵
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 15081

تازه ترین گزارش اعلام شده از وزارت دفاع آمریکا نشان می دهد، قربانیان نظامیان آمریکایی در افغانستان همچنان در حال افزایش است، این گزارش نشان می دهد 2366 نظامی آمریکایی تاکنون در افغانستان کشته شده است.

وزارت دفاع آمریکا در گزارش جدید خود اعلام کرد که تعداد ۲۳۶۶ نظامی این کشور از آغاز جنگ افغانستان تاکنون کشته و ۲۰ هزار و ۱۶۶ نظامی دیگر در ولایت های مختلف افغانستان زخمی شده‌اند.

بر اساس این گزارش، تعداد 20 هزار و 166 نظامی آمریکایی نیز در جنگ افغانستان زخمی شده‌اند.

کریستوفر ویلبور آخرین نظامی کشته شده آمریکایی در ولایت قندهار بود.

در حال حاضر 9800 نظامی آمریکایی در افغانستان حضور دارند که بر اساس برنامه قبلی قرار بود تا پایان سال جاری میلادی این تعداد به 5500 نظامی کاهش یابند اما باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که 8400 نظامی تا پایان سال 2017 میلادی حفظ می‌شود.

همچنین500  نظامی تازه نفس آمریکایی تحت برنامه «جابجایی و چرخش نیرو» تا تابستان سال جاری به افغانستان اعزام می‌شوند.

مقامات ارتش آمریکا افزودند: نظامیان آمریکایی قرار است با هدف حمایت از نیروهای امنیتی افغانستان در پایگاه هوایی «بگرام» مستقر شوند که مجوز راه‌اندازی عملیاتهای نظامی را نیز خواهند داشت.

نظامیان تازه نفس آمریکایی قرار است از پایگاه نظامی «فورت هود» در ایالت تگزاس آمریکا به افغانستان اعزام شوند.

این گزارش در حالی نشر می شود که جنگ در بسیاری از ولایت های افغانستان به شدت جریان دارد، چندی پیش گروه تروریستی داعش در ننگرهار با انتشار عکس هایی از وسایل نظامی و کارت های نظامیان آمریکایی مدعی شد؛ چندین میل اسلحه از نظامیان آمریکایی را به غنیمت گرفته است.