گوترش: تروریسم نوین به تهدیدی بی سابقه برای صلح تبدیل شده است

  • انتشار: ۸ دلو ۱۳۹۶
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 36260

آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل متحد گفت تروریسم نوین به یک تهدید بی سابقه برای صلح و امنیت تبدیل شده است.

به گزارش خبرگزاری تاس، آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل متحد روز گذشته (شنبه) در سخنرانی در نشست اتحادیه آفریقا در آدیس آبابا پایتخت اتیوپیا گفت تروریسم نوین به یک تهدید بی سابقه برای صلح و امنیت تبدیل شده است.

گوترش گفت:«هیچ چیز تروریسم را توجیه نمی کند. هیچ جریان یا ناراحتی نمی تواند هدف قرار دادن کورکورانه غیرنظامیان، نابودی زندگی و امکانات زندگی و نیز ایجاد صرف ترس را توجیه کند. می دانیم تروریسم متاسفانه در طول اعصار و در مناطق مختلف جهان به اشکال مختلف با ما بوده است. ولی تروریسم مدرن در دامنه و محدوده ای کاملا متفاوت به کار گرفته شده است. این تروریسم به تهدیدی بی سابقه برای صلح، امنیت و توسعه جهانی تبدیل شده است.»

دبیر کل سازمان ملل ادامه داد:«تروریسم مدرن نه تنها از نظر درجه و میزان بلکه از نظرماهیت نیز متفاوت است، این تروریسم پیچیده تر شده و ابزار عملیاتی جدیدی پیدا کرده است.»

به گفته وی، جهانیان نباید این مسئله را فراموش کنند که اکثریت حملات تروریستی در کشورهای در حال توسعه روی می دهد.

گوترش در سی امین نشست سران کشورها و دولت های اتحادیه آفریقا شرکت کرده است. این نشست در مقر اتحادیه آفریقا در آدیس آبابا در بین تاریخ ۲۲ تا ۲۹ جنوری صورت می گیرد. هدف اصلی این نشست مقابله با تروریسم و فساد عنوان شده است.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *