کاپیتولاسیون، حافظ قاتل جنرال

  • انتشار: ۲۸ میزان ۱۳۹۷
  • سرویس: امنیت و حوادث
  • شناسه مطلب: 48908

قربانی شدن جنرال رازق نه یک حادثه امنیتی بلکه ترور سیاسی است. در مجلسی که جنرال میلر؛ همه کاره و مکناتن افغانستان، حضور داشته باشد و جنرال کشته شود و حتی خراش و آسیبی به میلر نرسد و سپس طالبان بگوید کار آنان است، باید برای دو موضوع متاسف بود.

برای جهاد که دشمنش را مسلمان و داخلی معرفی کرده. این همان اسلام ابوسفیان و یا همان اسلام امریکایی است که سید قطب می گفت برای منافع امریکا می جنگد.

برای نظام سیاسی ما باید متاسف بود. نظامی که باید نماینده حاکمیت ملی و روحیه ملی همه افغان ها باشد؛ براساس پیمانی که با امریکا بسته و مصونیت قضایی که برای انان داده حتی نمی تواند جنرال میلر و یا حتی محافظانش را به عنوان شاهد صحنه قتل یک دگرجنرال مبارز و مردمدار و جنرالی که رئیس امنیت ملی بود، به محکمه فرا بخواند. برای آقای کرزی باید همدلی کرد که چقدر از جانب غربی ها و مخصوصا امریکایی ها تحقیر شده، برای رئیس جمهور غنی و اقای عبدالله باید دلسوز بود که حالا تحقیر می شوند و ذلت می کشند. برای دیگر سیاستگران، رسانه ها و کارشناسان باید متاسف بود که هرجایی که پای امریکا باشد، احتیاط می کنند. انگار پای یک قدرت فوق طبیعی در میان است. انگار جنرال رازق و جنرال مومن در بلای طبیعی کشته شده، در زلزله، سیلاب، فروریختن کوه یا هر بلای دیگر که منطق بازخواست نداشته باشد.

این را هم بخوانید:  خلیلزاد: مذاکرات صلح تا رسیدن به یک تفاهم سیاسی و تامین صلح پایدار در افغانستان، ادامه خواهد داشت

شجاع محسنی

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *