پرواز بمب افکن آمریکایی بر فراز آسمان کوریای شمالی

  • انتشار: ۲ میزان ۱۳۹۶
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 30947

وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد، یک بمب‌افکن این کشور بر فراز سواحل شرقی کوریای‌شمالی پرواز کرده تا به پیونگ‌یانگ از آمادگی آمریکا برای مقابله با هر تهدیدی هشدار دهد.

پنتاگون اعلام کرد، این نزدیک‌ترین پرواز یک هواپیمای نظامی آمریکایی به حریم شمال کوریای‌شمالی در قرن بیست و یکم بوده است.

همزمان وزیر خارجه کوریای‌شمالی که در سازمان ملل متحد سخنرانی کرد، گفت، دونالد ترامپ به سوی خودکشی گام بر می‌دارد.

سخنان ری‌یونگ هو، وزیر خارجه کوریای شمالی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، تکرار اظهارات روز سه‌شنبه رئیس جمهوری آمریکاست که خطاب به کیم جونگ اون، رهبر کوریای‌شمالی گفته بود: مرد موشکی در مسیر خودکشی گام بر می‌دارد.

بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز، وزیر خارجه کوریای‌شمالی با تکرار بیانیه اخیر رهبر این کشور یک بار دیگر رئیس جمهوری آمریکا را به لحاظ روانی آشفته و مبتلا به هذیان بزرگ‌منشی خطاب کرده و گفت، او بابت تهدید کردن کوریای شمالی به نابودی کامل، پاسخی سخت دریافت خواهد کرد.

تنها چند دقیقه قبل از آغاز سخنرانی وزیر خارجه کوریای‌شمالی در مجمع سازمان ملل متحد در نیویورک، پنتاگون با انتشار اطلاعیه‌ای از جولان یکی از بمب افکن‌های خود بر فراز مناطقی از شرق کوریای شمالی و ناحیه ای که میان دو کوریا عاری از تحرکات نظامی تعریف شده، خبر داد و آن را نشانه‌ای از جدیت واشنگتن در برابر رفتار بی‌ملاحظه پیونگ یانگ و برنامه هسته‌ای این کشور دانست.

پنتاگون اعلام کرد: این ماموریت نمایانگر توان ایالات متحده بود و پیامی رسا که رئیس جمهور آمریکا گزینه های نظامی متعددی برای خنثی کردن هرگونه تهدید در دست دارد. ما کاملا آماده ایم که از طیف گسترده توان نظامی‌مان برای محافظت از آمریکا و متحدانش استفاده کنیم.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *