هشدار معترضان در جوزجان به حکومت: دروازه های ارگ را می بندیم

  • انتشار: ۲۷ سرطان ۱۳۹۷
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 45197

در شانزدهمین روز از تظاهرات مردم جوزجان در اعتراض به بازداشت نظام الدین قیصاری، با شعارهای ضد حکومتی همراه شد. آنان هشدار می دهند که اگر حکومت به خواست آنها پاسخ ندهد، دروازه های ارگ را خواهند بست.

امروز (چهارشنبه) صدها تن از هواداران حزب جنبش ملی در شبرغان مرکز ولایت جوزجان برای شانزدهمین روز به خیابان ها آمدند و بر ضد حکومت شعار دادند.

این معترضان می گویند که به حکومت سه روز مهلت خواهد داد تا به خواست آنها پاسخ مثبت بدهد، در غیر این صورت به کابل می آیند و دروازه های ارگ را مسدود می کنند.

آنان همچنین هشدار می‌دهند که اگر جنرال دوستم به کشور برنگردد و نظام الدین قیصاری آزاد نشود، تمام اداره‌های دولتی را آتش می‌زنند.

معترضان جوزجانی می‌گویند، در ۱۶ روز گذشته حکومت هیچ اقدامی برای عملی شدن خواست‌های‌شان نکرده و از حالا به بعد ممکن است دست به هر کاری بزنند.

بشیر احمد ته ینج سخنگوی حزب جنبش می گوید که حکومت اشتباه محاسبه کرده است، این مردم (معترضان) خسته نمی شوند و راه خود را تا رسیدن به هدف ادامه می دهد.

اعتراض‌های ضد حکومتی در ولایت‌های شمالی و شمال‌شرقی پس از بازداشت نظام الدین قیصاری، فرمانده پولیس ولسوالی قیصار فاریاب و نمایندۀ خاص عبدالرشید دوستم، معاون نخست رئیس جمهور آغاز شد و با گذشت ۱۶ روز هنوز فروکش نکرده است.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *