مشاور امنیت ملی پاکستان: از تلاش های صلح حکومت افغانستان حمایت می کنیم

  • انتشار: ۲۷ حوت ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 38417

ناصر جنجوعه مشاور امنیت ملی پاکستان در دیدار با عبدالله عبدالله رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی، با اشاره به بسته پیشنهادی صلح که توسط دولت افغانستان به گروه طالبان، گفته است که پاکستان از تلاش های صلح اخیر افغانستان حمایت می کند.

مشاور امنیت ملی در این سفر با مقامات کشور دیدارها و ملاقات های جداگانه داشته است.

داکتر عبدالله رئیس اجرایی در ملاقات با ناصر جنجوعه با اشاره به حملات راکتی پاکستان به افغانستان ضمن انتقاد از این حملات، از حمایت پاکستان از گروههای تروریستی نیز به شدت انتقاد کرده است.

اقای عبدالله همچنین گفته است که برخی کشورها از گروههای تروریستی استفاده ابزای می کنند و باید به این وضعیت خاتمه داده شود.

همچنین در خبرنامه ای که ریاست اجرائیه منتشر کرده آمده است که آقای جنجوعه از افزایش همکاری تیم های کاری دو کشور افغانستان و پاکستان در خصومص رفع مشکلات فیمابین، استقبال کرده و ابراز امیدواری نموده است که سطح مشکلات موجود پایین بیاید.

مشاور امنیت ملی پاکستان همچنین از تلاشهای اخیر دولت افغانستان برای صلح با طالبان اظهار خشنودی کرده و گفته است که کشورش از این تلاشها حمایت می کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفته است که امیدوار است طالبان نیز از تلاشهای دولت افغانستان استقبال کرده و پای میز مذاکره بیایند.

اما مشاور امنیت ملی پاکستان نگفته است که کشورش از چه راهکارهایی برای اعمال فشار به طالبان برای پیوستن به پروسیه صلح استفاده خواهد کرد.

کارشناسان مسائیل امنیتی معتقدند که سفر اقای جنجوعه کمکی به حل بحران های منطقه ای نمی کند و پاکستان همچنان به نقش تخریب گرانه خود در حمایت از طالبان ادامه خواهد داد.

دولت افغانستان همواره پاکستان را به حمایت گسترده از گروههای هراس افکن متهم نموده است.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *