شرط طالبان برای مذاکره مستقیم با آمریکا

  • انتشار: ۲۶ سرطان ۱۳۹۷
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 45160

در پی نشر گزارش های رسانه های آمریکایی مبنی بر تمایل آمریکا برای گفتگوی مستقیم با طالبان، یک مقام گروه طالبان در واکنش به این درخواست آمریکا گفته است این گروه برای گفتگو با واشنگتن شرط هایی دارد که باید اجرا شود.

روز گذشته نیویورک تایمز گزارش داده بود که ترامپ به دیپلمات هایش دستور مذاکره مستقیم با طالبان را داده است. این گزارش با اشاره به ناکامی راهبرد آمریکا برای افغانستان گفته بود که واشنگتن به دنبال مذاکره مستقیم با طالبان است.

به گزارش خامه پرس، یکی از مقام‌های ارشد گروه طالبان در قطر در صحبت با روزنامۀ دیلی تایمز چاپ هند گفته‌است که آنان تا هنوز به‌طور رسمی کدام ‌نامه‌یی را برای آغاز مذاکرات از سوی امریکا دریافت نکرده‌اند.

این مقام گروه طالبان گفته‌است که به‌خاطر ایجاد فضای اعتماد در بخش مذاکرات صلح با امریکا، واشنگتن باید نام رهبران شان را از فهرست سیاه حذف نماید.

طالبان در گذشته بارها گفت و گو صلح با دولت افغانستان را رد کرده و خواستار گفت وگوی رو درو با آمریکایی ها برسر پایان جنگ در این کشور شده بودند.

طالبان استدلال می کردند که جنگ جاری نتیجه حمله و اشغال این کشور توسط آمریکایی ها می باشد و آنها برای پایان جنگ تنها با خود آمریکایی ها گفت و گو خواهند کرد.

اما دولت افغانستان تاکنون در این باره واکنش نشان نداده است و در گذشته همواره برگفت و گوی صلح با مالکیت و رهبری افغان ها تأکید کرده بود و آمریکایی ها نیز گفت و گو مستقیم با طالبان را رد کرده و گفته بود که در این راستا از دولت افغانستان حمایت می کند.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *