جنگجویان داعش تجهیزات یک مکتب را در جوزجان غارت کردند

  • انتشار: ۱۳ قوس ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 34002

بعد از بردن صدها راس مواشی توسط داعشی ها در جوزجان، اکنون مقامات در این ولایت می گویند، این گروه تروریستی تجهیزات، میز و چوکى لیسۀ مرکزى ولسوالى درزاب این ولایت را به یغما برده اند.

بازمحمد داور ولسوال درزاب ولایت جوزجان گفت که  این مکتب، در قریه اولاد در یک کیلومتری مرکز ولسوالی درزاب موقعیت دارد و داعشیان، قبلا دراین قریه لیسۀ اناثیه را به آتش کشیده و کلکین و دروازۀ آنرا با خود برده بودند .

به گفته وى، شب گذشته آنها از لیسۀ ذکور که در همین قریه واقع است میز, چوکی, مفروشات و سایر تجهیزات آنرا با خود برده اند و اگر وضعیت به همین منوال ادامه پیدا کند، آنها کلکین و دروازه مکتب را نیز با خود مى برند.

عبدالحی یشین رییس معارف ولایت جوزجان گفت: “ما اوضاع بحرانی ولسوالی درزاب را از بابت عدم موجودیت امنیت به مقامات وزارت معارف گزارش داده ایم و نسبت فعالیت گروه داعش دراین ولسوالی، حداقل ۴٢ باب مکتب مسدود است که تعداد مجموعی مکاتب در این ولسوالی به ۴۵ باب مى رسد.”

او گفت که اکنون حداقل ١٧ هزار شاگرد در این ولسوالی نسبت فعالیت گروه داعش، در حالت بی سرنوشتی بسرمى برند و داعشیان ١٢ مکتب را در ولسوالی قوش تپه نیز به روی دانش آموزان بسته اند.

ولسوالی درزاب و قوش تپه، از شمار ولسوالی های نا امن ولایت جوزجان محسوب میشوند که قسمت اعظم آن در کنترول گروه داعش قرار دارد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *