تهدید طالبان به اخلال، درانتخابات پارلمانی

  • انتشار: ۱۷ میزان ۱۳۹۷
  • سرویس: انتخابات
  • شناسه مطلب: 48487

به گزارش خبرگزاری اطلس، رهبران طالبان انتخابات پارلمانی افغانستان را “کاملاً جعلی” خوانده و به جنگجویان آن گروه دستور داده اند تا آن مقامات امنیتی افغان را که به برگزاری انتخابات این کشور کمک می کنند، هدف حمله قرار دهند.

گروه طالبان روز دوشنبه (۱۶ میزان) با نشر اعلامیه ای از مردم افغانستان خواست تا انتخابات پیشرو در آن کشور را تحریم کنند و تاکید کرده است که انتخابات پارلمانی “صرفاً به هدف مشروعیت دادن به دست نشاندهنده هایی است که صلاحیت شان را از قوای اشغالگر در افغانستان” به دست آورده اند.

اما مقامات حکومت افغانستان و قوای ائتلاف به رهبری ایالات متحده در واکنش به تهدید گروه طالبان، گفته اند که نیرو های امنیتی افغان و قوای بین المللی مستقر در آن کشور،امنیت انتخابات را تامین خواهد کرد.

حکومت افغانستان در نظر دارد ۵۴ هزار نیروی پولیس و اردوی آن کشور را برای تامین امنیت انتخابات، موظف کند.

علاوه بر آن، قوای ائتلاف به رهبری ایالات متحده نیز تعهد کرده است که حکومت افغانستان را در برگزاری انتخابات کمک کند.

به نقل از خبرگزاری جمهور؛ در اعلامیه گروه طالبان  آمده است “مردمی که تلاش می کنند تا از طریق تامین امنیت این روند موفقانه انجام شود، باید هدف قرار بگیرند” و تاکید کرده است که “این توطیه مخرب امریکایی” به هر طریقۀ ممکن، ناکام شود.

این را هم بخوانید:  طالبان: امریکا با استفاده از نام داعش به دنبال حضور دوامدار در افغانستان است

گقتنی است که هشدار طالبان مبنی بر حمله بر روند انتخابات یک روز پس از آن صادر شد که هیات معاونت ملل متحد برای افغانستان یا یوناما، در گزارش تازه خود با ابراز نگرانی گفته است که تلفات غیر نظامیان افغان به دلیل افزایش حملات انتحاری و انفجاری نسبت به هر وقت دیگر، افزایش یافته است.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *