تنها نامزد وزیر زن از پارلمان رای اعتماد نگرفت

  • انتشار: ۱۳ قوس ۱۳۹۶
  • سرویس: تیتر 1
  • شناسه مطلب: 34000

در جلسه رای دهی به نامزد وزیران در پارلمان ۱۱ تن از این نامزد وزیران رای اعتماد به دست آوردند و نرگس نهان تنها نامزد وزیر زن، رای اعتماد به دست نیاورد.

امروز دوشنبه ، مجلس نمایندگان بعد از سه روز از استماع برنامه‌های کاری ۱۲ نامزدوزیر که از سوی ریاست جمهوری به منظور کسب رأی اعتماد ، به مجلس معرفی شده بودند،به ۱۱ تن آن رای تایید و برای یک تن رأی رد داد.

خانم نرگس نهان، تنها نامزدوزیر زن که برای احراز وزارت معادن و پترولیم افغانستان نامزد شده بود، موفق نشد از پارلمان رای تایید بگیرد.

رای اعتماد به نامزد وزیران به شرح زیر است:

ویس برمک با کسب ١٧٣راى تایید به حیث وزیر امور داخله، مجیب الرحمان کریمى با کسب ١٢٩راى تایید به حیث وزیر انکشاف دهات، نصیر احمد درانى با کسب ١۴۴ راى تایید به حیث وزیر زراعت و مالداری، طارق شاه بهرامى با کسب ١۴١راى تایید به حیث وزیر دفاع، گل آغا شیرزى با کسب ١۵٨ راى تایید به حیث وزیر سرحدات و اقوام و قبایل، مصطفى مستور با کسب ١۵۵ راى تایید به حیث وزیر اقتصاد، شهزاد گل آریوبى با کسب ١١۵ راى تایید به حیث وزیر مخابرات و تکانالوژی معلوماتی، محمد حمید طهماسى با کسب ١۴٩راى تایید به حیث وزیر ترانسپورت، نجیب الله خواجه عمرى با کسب ١٢۴ راى تایید به حیث وزیر تحصیلات عالی، فیض الله ذکى با گرفتن ١٢۶راى تایید به حیث وزیر کار و امور اجتماعى و شهدا معلولین، یما یارى با کسب ١۵۶راى تایید به حیث وزیر فواید عامه برگزیده شد.

اما، نمایندگان تنها برای نرگس نهان، نامزد وزیر معادن و پترولیم رأی رد دادند. خانم نهان، باکسب ۱۰۷ رأی تأیید و ۹۳ رأی رد، نتوانست به کرسی وزارت برسد.

 

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *