تلگراف: در نزدیکی اصابت مادر بمب ها هنوز برگ بروی درختان است

  • انتشار: ۶ ثور ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 21336

خبرگزاری رویترز تصاویری از تونل‌های داعش در منطه اچین ولایت ننگرهار که آمریکا آنها را با “مادر همه بمب‌ها” هدف قرار داد، منتشر کرد. در تصاویر منتشر شده نشان داده می شود که حتی برگ های درختان در نزدیکی این پرتاب این بمب نریخته است.

به گزارش تلگراف، ارتش آمریکا در تاریخ ۱۳ آپریل سال جاری میلادی یک بمب “جی بی یو ۴۳” که به “مادر همه بمب‌ها” معروف است را برای اولین بار برای تخریب غارها و تونل های گروه تروریستی داعش در ننگرهار مورد استفاده قرار داد و مدعی شد این بمب باعث ایجاد خرابی‌های زیادی در منطقه محل اصابت شده است.

اما خبرگزاری رویترز به تازگی تصاویری از مخفیگاه‌ها و تونل‌های گروه تروریستی داعش در ولایت ننگرهار افغانستان که آمریکا آن را با “مادر همه بمب ها” هدف قرار داد، منتشر کرده است که با آنچه تاکنون درمورد قدرت انفجار این بمب گفته شده است همخوانی ندارد.

بنابر گزارش رویترز، نیروهای ویژه افغان پس از ورود به یکی از تونل های گروه تروریستی داعش متوجه شدند که بمب آمریکا هیچ آسیبی به آن وارد نکرده است. به گفته آنها، شاخه های درختان نزدیک محل انفجار فقط اندکی سوخته اند و خانه های بسیار کمی به صورت جزئی آسیب دیده اند. در فاصله اندکی دورتر از محل انفجار، درختان سالم مانده اند و حتی روی شاخه های آنها برگ هم دیده می شود! این در حالیست که پیشتر گفته می‌شود شعاع تخریب این بمب به بیش از یک مایل (۱٫۶ کیلومتر) می‌رسد.

مقامات افغان همچنین پس از اصابت این بمب مدعی شدند که “مادر همه بمب‌ها” حدود ۱۰۰ تروریست را به هلاکت رسانده است؛ ادعایی که بلافاصله از سوی داعش رد شد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

نظرات(۱ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *