ترامپ: دکمه هسته ای آمریکا از دکمه کوریای شمالی بسیار بزرگتر و قوی تر است

  • انتشار: ۱۳ جدی ۱۳۹۶
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 35131

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در واکنش به اظهارات کیم جونگ اون رهبر کوریای شمالی می گوید که او یک دکمه هسته ای بسیار بزرگ تر و قدرتمندتر از کوریای شمالی در اختیار دارد. پیش از رهبر کوریای شمالی گفته بود دکمه هسته ای همیشه روی میز من است و این یک واقعیت است نه یک تهدید.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه به کیم جونگ اون رهبر کوریای شمالی هشدار داد او یک دکمه هسته ای در اختیار دارد که « بسیار بزرگتر و بسیار قدرتمندتر » از آنچه است که رهبر کوریای شمالی دارد.

ترامپ در توییتی نوشت :« کیم جونگ اون رهبر کوریای شمالی اعلام کرد یک دکمه هسته ای روی میز کار وی در همه اوقات وجود دارد. آیا کسی در رژیم تحلیل رفته و گرسنه وی، لطفا به او اطلاع می دهد که من نیز یک دکمه هسته ای دارم، اما دکمه من بسیار بزرگتر و قدرتمندتر از دکمه وی است و دکمه من کار می کند ».

این در حالیست که کیم جونگ اون رهبر کوریای شمالی گفت آمریکا هرگز قادر به آغاز جنگ علیه کوریای شمالی نخواهد بود.

اون تاکید کرد: سراسر خاک آمریکا در تیررس تسلیحات هسته ای ما است و دکمه هسته ای همیشه روی میز من است. این یک واقعیت است نه یک تهدید.

به گفته وی آمریکا هرگز قادر به آغاز جنگ علیه کوریای شمالی نخواهد بود و کشورش به توانایی هدف قرار دادن هر نقطه از خاک آمریکا با استفاده از تسلیحات هسته ای خود دست یافته است. کوریای شمالی باید تولید انبوه موشک ها و تسلیحات هسته ای را آغاز کند.