بزودی نامزد وزرای تحصیل کرده و جوان برای تصدی چند وزارت خانه معرفی خواهد شد

  • انتشار: ۱۴ حمل ۱۳۹۶
  • سرویس: پارلمان
  • شناسه مطلب: 20408

مقامات در ارگ ریاست جمهورى مى گویند که بعد از بازگشت رئیس جمهور از سفر به استرالیا، فهرستى از نامزد وزراى جدید، به پارلمان فرستاده خواهد شد تا وزارت خانه هایی که به سرپرست اداره می شود به وزیرهای تحصیل کرده سپرده شود.

شاه حسین مرتضوی سرپرست دفتر سخنگوی رییس جمهور، روز گذشته در نشست خبری در کابل گفت که به تازگى نامزد وزیر وزارت معادن و پترولیم معرفى شده و با برخى ازشخصیت هاى تحصیل کرده و جوان دیگر نیز صحبت هایى صورت گرفته است.

وى علاوه کردکه رایزنى ها ادامه دارد و پس از برگشت رییس جمهور محمداشرف غنى از سفر ، فهرستى از نامزد وزراى جدید به پارلمان معرفى مى گردد.

به گفته وی، با معرفی نامزد وزیر جدید وزارت معادن، راه برای سرمایه گذاری و انکشاف معادن هموار شده و این فرصت را  ایجاد شده که با همکاری کشورهای معتبر، از منابع طبیعی افغانستان، در راستای اشتغالزایی، رفاه و توسعه کشور استفاده شود.

گفتنى است که نرگس نهان، هفته گذشته به اساس حکم رییس جمهور، به حیث نامزد وزیر وزارت معادن و پترولیم معرفى گردید و روزگذشته، رسما به کارش آغاز کرد.

وزیران امور خارجه، فواید عامه، کار و امور اجتماعی، معارف، ترانسپورت، تحصیلات عالی و مخابرات سال گذشته توسط نمایند‌گان به خاطر عدم مصرف کافی بودجه سلب اعتماد گردیدند.

اما در این میان وزیر معادن و پترولیم در آغاز سال گذشته به دلیل نامعلومی استعفا داد و تا هنوز این وزارت از سوی سرپرست اداره می‌شود.

هرچند پس از پایان روند استیضاح وزیران در سال گذشته حکومت به ادامۀ کار وزیران در پست‌شان تاکید می‌کرد، اما مجلس نمایند‌گان بارها پافشاری نمود که باید وزیران جدید معرفی گردند.