از ورود دوباره جنرال دوستم به کشور جلوگیری شد

  • انتشار: ۲۳ قوس ۱۳۹۶
  • سرویس: تیتر 1
  • شناسه مطلب: 34384

گفته می شود شب گذشته از ورود جنرال دوستم به کشور جلوگیری شده است، آقای دوستم قرار بود از طریق ازبکستان وارد میدان هوایی مزار شریف شود، اما به دلایلی این پرواز کنسل شده است.

به گزارش پژواک و بر اساس معلومات به دست آمده، از آمدن جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول رییس جمهور به افغانستان جلوگیرى شده است.

یک منبع موثق به پژواک گفته است که جنرال دوستم بار دیگر مى خواست که وارد مزارشریف شود؛ اما موفق نشده است.

منبع مى گوید که موصوف براى رسیدن به این هدف به ازبکستان رفته و تصمیم داشت که شب گذشته به مزارشریف پرواز داشته باشد؛ اما پروازش به علت عوامل نا معلوم به تعویق آفتاده است.

منبع مى گوید که معاون اول حکومت وحدت ملى، فعلا در ازبکستان است و تلاش مى کند که وارد شمال افغانستان شود.

اما از سوى دیگر بشیر احمد تینج سخنگوى حزب جنبش این اظهارات را رد کرده است. وی گفت است که دوستم فعلا در ترکیه است و به ازبکستان نیز نیامده است.

این در حالیست که چند ماه قبل خبرهایی نیز گزارش‌های منتشر شده بود که گفته می شد، نیروهای آلمانی اجازه نشست را به هواپیمای حامل جنرال دوستم در میدان هوایی موالانا جلال الدین بلخی در شهر مزار شریف نداده است و هواپیما مجبور به برگشت به ترکیه شده است. این خبر در آن زمان از سوی دفتر جنرال دوستم نیز رد شد.

معاون اول ریاست‏جمهوری پس از اتهام بدرفتاری و تجاوز جنسی به احمد ایشچی، اکنون ماه‏ها می‏شود که در آنکارا پایتخت ترکیه به سر می‏برد.

چند ماه قبل جنرال دوستم، در خارج کشور ایتلافی را با عطا محمد نور والی بلخ و محمد محقق معاون دوم ریاست اجرایی علیه آنچه که انحصارگرایی ارگ خوانده می‎شود، تشکیل داده است.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *