وزیر معارف ایران: به قولم وفا کردم و بیش از ۳۰۰ هزار دانش آموز افغانستانی در مکاتب ایران شامل مکتب شدند

  • انتشار: ۲۳ سنبله ۱۳۹۶
  • سرویس: فرهنگ و اجتماع
  • شناسه مطلب: 30540

سید محمد بطحایی وزیر معارف ایران می گوید؛ به قول خود وفا کردم و ۳۷۰ هزار دانش آموز افغانستانی و غیر ایرانی شامل مکاتب ایران شدند.

سید محمد بطحایی وزیر معارف ایران در جدیدترین توئیت خود نوشته که با ثبت‌نام ۳۷۰ هزار دانش‌آموز افغانستانی و خارجی به وعده خود عمل کرده، وی همچنین از تلاش‌ها برای حل مشکل سایر دانش‌آموزان افغان خبر داده که این اقدام وی موجی از تحسین میان مهاجرین را به همراه داشت.

وی در ادامه با اشاره به احتمال جاماندن تعداد اندک دیگری از دانش آموزان غیرایرانی از تحصیل تاکید کرد: تلاش‌ها ادامه دارد تا آن عده‌ای که نتوانسته‌اند در این مدت مدارک(کارت ویژه حمایت تحصیلی) دریافت کنند هم از مهر جانمانند.

این درحالیست که چندی پیش کمپینی در توئیتر با هشتگ #ازمهرجانمانند در حمایت از حق تحصیل دانش‌آموزان مهاجر افغانستانی توسط کاربران ایرانی راه‌اندازی شد که به دنبال آن بطحایی در توئیتر خود نوشته بود که «تحصیل علم و دانش در هر شرایطی حق تمام افراد است و تلاش می‌کنم تا دانش آموزان هیچ ملیتی از مهر (اولین ماه تحصیلی در ایران) جانمانند.»

توئیت امروز وزیر آموزش و پرورش درباره ثبت نام ۳۷۰ هزار دانش‌آموز افغان و وعده برای پیگیری ثبت نام جاماندگان تا این لحظه بازتاب‌های گسترده‌ای میان کاربران ایرانی و افغانستانی شبکه‌های مجازی داشته است و همه این همراهی وزیر را اقدامی تحسین برانگیز عنوان کرده‌اند.

گفتنی است به دنبال این خبر بطحایی، مسئول یکی از دفاتر کفالت در ایران که عهده دار ناجام امور اداری مهاجرین افغانستانی در ایران هستند به خبرنگار خبرگزاری اطلس در مشهد گفته است که در هفته آینده به مدت چهار روز مجددا برگه‌های حمایت تحصیلی ویژه دانش‌آموزان فاقد مدرک جهت تحصیل در مکاتب دولتی صادر می‌شود.

این چندمین سال است که دانش‌آموزان افغانستانی فاقد مدرک معتبر اقامتی به طور رایگان در مکاتب دولتی ایران ثبت‌نام می‌شوند.

آغاز روند رایگان ثبت نام فرزندان محصل مهاجرین با دستور مستقیم رهبر جمهوری اسلامی ایران صورت گرفت و انتظار می رود که که این روند که سالهای گذشنه با مشکلاتی همراه بود در سال جدید با مشکلات کمتری روبرو باشد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه: atlaspress.af/?p=30540

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *