وزیر دفاع پاکستان: همکاری های امنیتی با آمریکا را متوقف می کنیم

  • انتشار: ۲۰ جدی ۱۳۹۶
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 35399

در پی تشدید تنش های ناشی از توقف کمک های مالی آمریکا به پاکستان وزیر دفاع این کشور از توقف همکاری های امنیتی اسلام آباد با واشنگتن خبرداد.

درپی انتشار توئیت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در اول جنوری و انتقاد شدید او از حمایت پاکستان از تروریست ها در این کشور، مقامات واشنگتن توقف کمک های امنیتی آمریکا به پاکستان را اعلام کردند.

به گزارش خبرگزاری شین هوا، به رغم تلاش گذشته اسلام آباد برای خویشتنداری در قبال اتهامات آمریکا اما اظهارات خرم دستگیر خان افزایش تنش با واشنگتن را نشان می دهد.

وی ضمن تاکید بر گسترش همکاری های گذشته پاکستان با آمریکا اما در واکنش به اظهارات رئیس جمهور این کشور از تعلیق همکاری های گسترده دفاعی و امنیتی با این واشنگتن خبر داد و بااشاره به تعلیق کمک های اخیر آمریکا به پاکستان افزود، توقف اینگونه کمک های واشنگتن منجر به توقف گفتگوهای راهبردی می شود که بیش از یک سال است مقامات دو کشور سرگرم آن هستند.­

وزیر دفاع پاکستان همچنین از آمریکا به دلیل عدم همکاری در ایجاد عملیات حصارکشی مرزی با افغانستان جهت جلوگیری ازرفت و آمد های شبه نظامیان انتقاد کرد.

وی تصریح کرد، پاکستان و افغانستان در حدود ۲۵۰۰ کیلومتر مرز مشترک کوهستانی دارند که شبه نظامیان و شورشیان می توانند از اینگونه گذرگاههای برای تردد به راحتی استفاده کنند.

این در حالی است که به گفته مقامات نظامی پاکستان ، اسلام آباد در سال گذشته عملیات حصار کشی مرزی با افغانستان را آغاز کرد و قرار است در سال کنونی اینگونه عملیات پایان یابد.

دستگیرخان خاطر نشان کرد، در حالی که آمریکا کوچکترین کمکی به تقویت عملیات حصارکشی مرزی انجام نداده به راحتی پاکستان را به بی تفاوتی در رفت و آمد تروریست ها متهم می کند.

درحالی که واشنگتن به اعمال فشارهای خود علیه پاکستان جهت مقابله با شبه نظامیان طالبان و شبکه حقانی ادامه می دهد ، اسلام آباد معتقد است جنگ افغانستان نباید به داخل خاک پاکستان کشیده شود.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه: atlaspress.af/?p=35399

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *