نگرانی محقق از فعالیت تروریست های داعش در شمال کشور

  • انتشار: ۲۴ عقرب ۱۳۹۶
  • سرویس: تیتر اول
  • شناسه مطلب: 33299

محمد محقق، معاون دوم ریاست اجرایی که به تازگی از شمال این کشور دیدار کرده است؛ اعلام کرد که جنگجویان خارجی زیر پرچم داعش، فعالیت‌های شان را در آن منطقه از کشور گسترش داده است.

آقای محقق که امروز در سومین سیمینار علمی زیر عنوان “مهاجرت، فرصت‌ها وچالش‌ها” صحبت می‌کرد، گفت که حضور داعش در چندین ولسوالی ولایات فاریاب، سرپل و جوزجان رو به افزایش است.

او افزود “در آنجا جنگجویان خارجی هستند، از اوزبیکستان تا چچین، تا کشورهای دیگر آسیای میانه، آنجا وجود دارند و هر روز ساحه کار و فعالیت شان گسترده می‌شود”.

به گفتۀ معاون دوم ریاست اجرائی، حضور روزافزون جنگجویان داعش در آن مناطق، سبب شده است که بخش اعظم مردم مناطق اصلی شان را ترک کنند.

همچنین عطا محمد نور در صفحه فیسبوکش نوشته است در دیدار آقای محقق با عطا محمد نور والی بلخ هردو جانب با بررسی وضعیت کشور، شکنندگی اوضاع، نا هنجاری های سیاسی، نگرانی شان را از بد تر شدن وضعیت امنیتی، استبداد گرایی و خودکامگی که پیش زمینه های بحرانی شدن وضعیت کشور محسوب می شود، ابراز داشته، تاکید کردند که ائتلاف ملی برای نجات و سایر احزاب و جریان های سیاسی، در کنار هم برای برون رفت از وضعیت پیش آمده، رای زنی نمایند و اجماع سیاسی را شکل دهند.

این در حالی که است که پیش از این وزارت دفاع، حضور داعش را در شماری از ولایات شمالی این کشور تأیید کرده و گفته است، در هر جایی که داعش به فعالیت آغاز کند، سرکوب خواهد شد.

مقام‌های محلی در جوزجان، فاریاب و سرپل نیز تحرکات داعش را تأیید کرده اند.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه: atlaspress.af/?p=33299

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *