موافقت طالبان برای مذاکره با رهبران جهادی

  • انتشار: ۲۹ حوت ۱۳۹۶
  • سرویس: تیتر اول
  • شناسه مطلب: 38520

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان در واکنش به اظهارات اسماعیل خان برای گفتگو بین مجاهدین و رهبران طالبان می گوید، ما به رهبران جهادی در افغانستان احترام می‌گذاریم و از آنها می‌خواهیم تا به روند مبارزه با نیروهای خارجی بپیوندند.

سخنگوی طالبان در بیانیه ای در سایت رسمی این گروه اظهار داشته است، امروز همه درک کردند که نیروهای خارجی در افغانستان به جای آبادانی  این کشور در نابودی آن تلاش می‌کنند.

مجاهد تاکید کرد رهبران جهادی و سایر کسانی که مخالف حضور نیروهای خارجی در افغانستان هستند می‌توانند برای رسیدن به تفاهم با طالبان به دفتر سیاسی این گروه در قطر مراجعه کنند.

محمد اسماعیل خان، والی پیشین هرات و یکی از رهبران جهادی چند روز پیش از گروه طالبان خواسته بود که اگر طالبان به صلح حکومت واکنش نشان نمی‌دهد بیایند با بزرگان جهادی گفتگو کنند.

سخنگوی طالبان گفته است که آنان به رهبران جهادی احترام دارند و از این رهبران خواسته اند تا در صف جهاد در کنار مردم باشند.

به گفته‌ی سخن‌گوی گروه طالبان، اکنون که آقای اسماعیل خان به نمایندگی از سران پیشین جهادی در مورد تفاهم و گفت‌وگو، خواستار واکنش طالبان شده است؛ این گروه از کسانی که برای پایان بخشیدن جنگ جاری تلاش می‌کنند، دعوت می‌کند که برای تفاهم به دفتر سیاسی طالبان مراجعه کنند.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه: atlaspress.af/?p=38520

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *