مهاجرین غیرمجاز قربانی سرعت زیاد شدند

  • انتشار: ۳ جوزا ۱۳۹۴
  • سرویس: فرهنگ و اجتماع
  • شناسه مطلب: 5722

به گزارش خبرگزاری اطلس به نقل از فارس، رییس مرکز امداد ایرانشهر ایران اظهار داشت: مقارن ساعت ۲۱ شنبه شب از طریق تلفن به این مرکز اطلاع داده شد که یک عراده موتر نوع پژو حامل ۱۳ تبعه غیر مجاز افغانستانی در جاده ایرانشهر به بزمان (ایرانشهر- بم) واژگون شده است.

محمودرضا ناصح افزود: بلافاصله چهار دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام شد که در نتیجه ۱۳ نفر شامل یک کشته و ۱۲ زخمی را به بیمارستان خاتم الانبیا ایرانشهر منتقل کردند.

وی اضافه کرد: وقوع تصادفات مرگبار ناشی از سرعت زیاد خودروهای حامل اتباع غیرمجاز در راههای ایرانشهر بار سنگین هزینه های درمان و جمع آوری کشته های آنها را بر دوش مرکز اورژانس و شبکه بهداشت و درمان تحمیل می کند.

فرمانده پلیس راه جنوب ولایت سیستان و بلوچستان نیز در گفت و گو با خبرنگاران سرعت زیاد و عدم توان راننده در کنترل خودرو را علت این حادثه ذکر کرد.

سرهنگ محمدرضا کورسی گفت: رانندگان خودروهای قاچاق سوخت و انسان به سبب سرعت زیاد و عدم توانایی در کنترل خودروها جان سایر رانندگان و مسافران را نیز در این مسیر به خطر می اندازند.

دو شب پیش نیز بر اثر واژگون شدن یک دعراده موتر نوع پژو ۴۰۵ حامل اتباع غیرمجاز در جاده ایرانشهر راننده ایرانی این خودرو به همراه دو تبعه کشته و شش نفر دیگر زخمی شدند.

قاچاقچیان انسان در هر موتر که دارای پنج نفر ظرفیت است، در هر سفر تا ۲۰ نفر را نیز سوار کرده و جابجا می کنند.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه: atlaspress.af/?p=5722

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *