منبع: دو مقام بلندپایه امنیتی با شواهد دخالت پاکستان در حملات اخیر کابل، به اسلام آباد رفتند

  • انتشار: ۱۱ دلو ۱۳۹۶
  • سرویس: سیاست
  • شناسه مطلب: 36354

منابعی می گویند بعد از حملات خونین اخیر در کابل که منجر به کشته و زخمی شدن بیش از ۳۰۰ تن شده است، ویس احمد برمک وزیر امور داخله و معصوم استانکزی رئیس امنیت ملی، کابل را به سوی اسلام آباد ترک کرده اند.

منابع می گویند؛ معصوم ستانکزى رئیس امنیت ملى ، ویس احمد برمک وزیر امور داخله، با شواهد حملات اخیر در کابل، صبح امروز کابل را بسوى اسلام اباد ترک کردند.

به گزارش پژواک این منابع می گویند، هیئت افغانى شواهد حملات اخیر را با رئیس ارتش پاکستان و رئیس استخبارات این کشور شریک می کند. و از آنان می خواهند که مسوولین را به افغانستان تسلیم نمایند.

مقامات حکومتی حملات اخیر را به پاکستان مربوط دانسته اند و می گویند که حملات اخیر در کابل، در شهرهای پاکستان طرح ریزی شده است.

در حالی که طالبان مسوولیت حمله مرگبار روز شنبه در کابل را بر عهده گرفته اند، محمود صیقل، سفیر افغانستان در ملل متحد گفت که طالبان قابلیت طرح ریزی همچو حملات پیچیده را ندارند، آقای صیقل در مصاحبه با خبرگزاری رویترز گفت که تصور نمی شود طالبان بی سواد به گفته آقای صیقل بتوانند حملات سنجیده شده با استفاده از آمبولانس را طرح ریزی کنند.

در حمله روز شنبه در نزدیکی چهارراهی صدارت که توسط یک موتر آمبولانس صورت گرفت، ۱۰۳ تن جان باخت و بیش از ۲۳۰ تن دیگر زخمی شد.

طالبان مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت و گفته است در این حمله گروهی از سربازان را هدف قرار داده است.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه: atlaspress.af/?p=36354

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *