مرتضوی: رئیس جمهور غنی ۱۰۲ مشاور دارد

  • انتشار: ۱۳ عقرب ۱۳۹۶
  • سرویس: سیاست
  • شناسه مطلب: 32881

شاه حسین مرتضوی معاون سخنگوی رئیس جمهور در واکنش به تعدادی بالای مشاوران رئیس جمهور غنی، گفته است که مجموع مشاوران رییس جمهور غنی به ۱۰۲ تن می‌رسد. آقای مرتضوی همچنین گفته است که معاش آنها مطابق به قانون معاشات مامورین عالی رتبه پرداخت می شود.

در روزهای گذشته اسنادی در رسانه ها به نشر رسید که نشان می داد، مجموع مشاوران رئیس جمهور غنی را ۴۸۴ تن و برای این مشاوران بیش از ۲۰۰ میلیون افغانی معاش پرداخت می شود.

آقای مرتضوی در واکنش به این خبر در فیسبوک خود نوشته است ” مجموع مشاوران رییس جمهور به ۱۰۲ تن می‌رسد. از این جمع ۵۰ تن آن‌ها از دوره حکومت آقای کرزی تا حالا به وظیفه ادامه می‌دهد، متباقی مشاوران در سه سال گذشته مقرر شده‌اند و معاش آنها نیز مطابق به قانون معاشات مامورین عالی رتبه تنظیم شده است.”

وی دقیق مشخص نکرده است که معاش آنها طبق قانون چه مقدار می باشد؟

پیش از این، نشر این اسناد با موجی از انتقادها در صفحات اجتماعی روبرو شده و کاربران صحفات اجتماعی تاکید دارند که مصارف گزافی که زیر نام معاش مشاوران ریاست جمهوری بر مردم افغانستان تحمیل می‌شود جفای بزرگی در حق ملت است.

این در حالیست که پیش از این نیز خبرهایی در رسانه ها از تعداد زیاد مشاوران مقامات در حکومت وحدت ملی در رسانه به نشر رسیده بود.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه: atlaspress.af/?p=32881

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *