روزنامه روسی ایزوستیا: درخواست افغانستان از روسیه برای بازسازی زیربناهای اقتصادی اش

  • انتشار: ۲۳ حوت ۱۳۹۵
  • سرویس: اقتصاد
  • شناسه مطلب: 19522

مقامات در سفارت افغانستان برای بازسازی مراکز اقتصادی و علمی کشور که در طول بیش از سه دهه جنگ، درگیری های مسلحانه و عملیات تروریستی آسیب دیده است، همکاری روسیه را خواستار شد.

سفارت افغانستان در مسکو اعلام کرد: کابل بطور رسمی از مسکو درخواست کرده تا بازسازی ۱۲۴ مرکز اقتصادی را با هدف حمایت از اقتصاد ملی افغانستان انجام دهد.

روزنامه روسی ایزوستیا به نقل از اعلام سفارت افغانستان در مسکو نوشت: دولت روسیه وعده حمایت از اقتصاد افغانستان را داده است.

بنا به این گزارش، بسیاری از این مراکز با همکاری شوروی ساخته شده و به همین دلیل با کمک روسیه می توان بازسازی کرد که دانشگاه پلی تکنیک کابل و تونل سالنگ از آن جمله است.

سفارت افغانستان افزوده است: موضوع بازسازی مراکز اقتصادی بین مقام های دو کشور مورد مذاکره قرار گرفته و اشرف غنی رئیس جمهور حمایت خود را از افزایش جذب همکاری اقتصادی روسیه اعلام کرده است.

پیش از این نیز عبدالقیوم کوچی سفیر افغانستان با یوری سنتیورین معاون وزیر انرژی روسیه دیدار و در باره توسعه همکاری های دوجانبه در حوزه های مرتبط مذاکره کردند.

معاون وزیر انرژی روسیه در این دیدار به آمادگی حدود ۳۰ شرکت روسی برای سرمایه گذاری در طرح های افغانستان اشاره کرد.

اقتصاد افغانستان بر اثر جنگ داخلی در این کشور به ویژه در دوره اشغال نیروهای آمریکایی و متحدانش از سال ۲۰۰۱ در وضعیت نابسامان قرار دارد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه: atlaspress.af/?p=19522

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *