حکمتیار: رئیس جمهور آینده افغانستان باید مورد تایید این حزب باشد

  • انتشار: ۱۵ اسد ۱۳۹۶
  • سرویس: سیاست
  • شناسه مطلب: 28287

گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی می‌گوید، رییس جمهور آیندۀ این کشور، کسی خواهد شد که اعضای حزب اسلامی او را بخواهند.

آقای حکمتیار دربارۀ انتخابات پارلمانی که قرار است سال آینده برگزار شود، گفت که اعضای حزب اسلامی در این انتخابات اشتراک پر رنگی خواهد داشتند.

رهبر حزب اسلامی کاندیدای مورد اعتمادش را در انتخابات آینده ریاست جمهور مشخص نکرد؛ اما این را مشخص ساخت که تا به حال در مورد نامزد شدنش در انتخابات آینده تصمیم نگرفته‌است.

او در این نشست تاکید کرد که رییس جمهور آیندۀ افغانستان کسی خواهد شد که حزب اسلامی بخواهد و از اشرف غنی، رییس جمهور فعلی خواست تا زمینه‌های پیوستن‌ گروه‌های مخالف مسلح دولت را در روند صلح مهیا سازد.

رهبر حزب اسلامی گفت که مخالفان مسلح دولت به روند صلح خواهند پیوست، در صورتی دولت جمهوری اسلامی افغانستان، به خواست‌های مشروع آن‌ها توجه نماید.

گفته‎‌های تازۀ آقای حکمتیار درحالی ابراز می‌شوند که قرارست در دوسال آینده، انتخابات پارلمانی و انتخابات ریاست جمهوری برگزار گردد.

باید خاطر نشان ساخت که هرچند کمیسیون مستقل انتخابات تاریخ برگزاری انتخابات تاریخ ۱۶ اسد سال ۱۳۹۷ تعیین کرده، اما بسیار از آگاهان به این باور‌اند که در سال آینده وضعیت امنیتی بدتر از پیش خواهد شد.

با وجود این همه بی‌باوری ها در قسمت برگزاری انتخابات پارلمانی، دیده شود که این انتخابات به شکل شفاف و با توجه به معیار بین‌المللی انتخابات برگزار خواهد شد؟

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه: atlaspress.af/?p=28287

نظرات(۱ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *