تاکید کمیسیون انتخابات بر برگزاری انتخابات پارلمانی در سال ۱۳۹۷

  • انتشار: ۲۹ حوت ۱۳۹۶
  • سرویس: فرهنگ و اجتماع
  • شناسه مطلب: 38492

کمیسیون مستقل انتخابات نگرانی‌های را رد می‌کند که گویا انتخابات شورای ملی و شورا‌های ولسوالی‌ها در سال ۲۰۱۸ میلادی برگزار نمی‌شوند.

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان تعهد کرده که انتخابات با وجود تأخیر چند ماهه، در ماه میزان سال ۱۳۹۷ شمسی برگزار خواهد شد.

وسیمه بادغیسی معاون این کمیسیون در امور عملیاتی دیشب به رادیو آزادی گفت، تاریخ دقیق برگزاری انتخابات شورای ملی و شورا‌های ولسوالی‌ها در ماه حمل اعلان خواهد شد.

بادغیسی به رادیو آزادی گفته است، اصلاحات انتخاباتی به میان آمده و این روند ادامه خواهد داشت.

وی افزود: “در واقع یکی از اصلاحات مهم، ارزیابی مراکز رأی‌دهی بود که انجام گرفته و به عنوان یک موضوع، کاملاً تطبیق و عملی شده‌است. دومین اصلاح تخنیکی و عملیاتی که آمده اینست که کارت‌های رأی‌دهی سابق باطل اعلان شده و فهرست رأی دهنده‌گان بر اساس تذکره‌های ورقی تهیه می‌شود. تهیه فهرست رأی دهنده‌گان یک اصلاح تخنیکی عمده‌است که می‌تواند گامی در راستای شفافیت باشد. بنابر این فکر می‌کنم که اصلاحات آمده و تطبیق شده. هم‌چنان روند اصلاحات در جریان است.”

بر اساس قانون اساسی، کار نماینده‌های شورای ملی فعلی افغانستان در اول ماه سرطان سال ۱۳۹۳ پایان یافت اما تاکنون موعد برگزاری انتخابات مشخص نیست و نماینده های پارلمان وارد سومین سال وکالت غیر قانونی خود شده اند.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه: atlaspress.af/?p=38492

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *