امرالله صالح: حکومت از افشای هویت ۲۰ زندانی حزب اسلامی که در حملات تروریستی دست داشته، خودداری می کند

  • انتشار: ۹ جدی ۱۳۹۶
  • سرویس: فرهنگ و اجتماع
  • شناسه مطلب: 35022

امرالله صالح رئیس پیشین امینت ملی می گوید که حکومت افغانستان از افشای ۲۰ تن از زندانیان حزب اسلامی که به جرم همکاری با داعش و دست داشتن در حملات انتحاری در حبس بوده اند، خودداری می کند.

امرالله صالح، رییس پیشین امنیت ملی و رییس روند سبز افغانستان در صفحه فیسبوک خود نوشته است که دولت از افشای هویت وابستگان گلبدین حکمتیار که با گروه داعش همکاری کردند و زندانی شده‌اند، خودداری می‌کند.

رییس پیشین امنیت ملی این سخن‌ را پس از حملۀ گروه داعش بر مرکزی فرهنگی و سیاسی تبیان در غرب کابل اظهار کرده و خطاب به مردم گفته که باید آنان مسؤولیت تامین گردهمایی‌های خود را بگیرند؛ زیرا دولت در این امر، کوتاه آمده‌است.

وی بیان داشت: پرونده ی شماری از این دستگیر شده ها بازهم بخاطر ابا از رسوایی به محکمه سپرده نشده است.

آقای صالح گلبدین حکمتیار را به حمایت از گروه داعش متهم کرده وافزوده که قرار معلومات دقیق، حد اقل ۲۰ تن از کسانی‌که به جرم همکاری با داعش و بمب‌گذاری‌ها بازداشت شده‌اند، از وابستگان قبلی و یا هم فعلی حکمتیار می‌باشند.

این در حالیست که روز پنجنشبه حزب اسلامی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که دولت افغانستان بر اساس توافق با این حزب قرار است ۹۰ زندانی این حزب را از زندان‌های بگرام و پلچرخی آزاد کند.

بر اساس این بیانیه، دولت افغانستان فهرست ۹۰ زندانی را در اختیار کمیسیون قضایی حزب اسلامی حکمتیار قرار داده است که به زودی آزاد می‌شوند.

حزب اسلامی در این بیانیه از اشرف غنی رئیس جمهور به دلیل مطرح کردن موضوع آزادی زندانیان این حزب در نشست امنیتی ارگ ریاست جمهوری این کشور قدردانی کرده است.

در این بیانیه آمده است که رهبر حزب اسلامی از هیچ تلاش برای آزادی زندانیان این حزب دریغ نمی‌کند.

گفته می‌شود که زندانیان حزب اسلامی به جرم فعالیت‌های تروریستی و کشتار غیرنظامیان افغان در زندان‌های بگرام و پلچرخی به سر می‌برند.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه: atlaspress.af/?p=35022

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *