افغانستان تعدادی از مجرمان پاکستانی را به این کشور تحویل داد

  • انتشار: ۱۴ حوت ۱۳۹۵
  • سرویس: فرهنگ و اجتماع
  • شناسه مطلب: 19055

مقامات در افغانستان ۴۹ زندانی پاکستانی که بر اثر جرائم گوناگونی در افغانستان بازداشت و زندانی شده بودند را به مقامات پاکستانی در مرز مشترک «تورخم» در شرق کشور تحویل داد.

به گزارش تی‌ان‌ان، مقامات دولت افغانستان ۴۹ شهروند پاکستانی را که به دلایل مختلف در این کشور زندانی شده‌ بودند را به مقامات دولت محلی ایالت خیبرپختونخوا از طریق گذرگاه مرزی تورخم در شرق افغانستان تحویل داد.

مقامات محلی ایالت خیبرپختونخوا اعلام کردند که این افراد به اتهام جرایم جنایی از سوی نیروهای امنیتی افغان بازداشت شده بودند که پس از اتمام دوران محکومیت آزاد شدند.

پس از وقوع حمله اخیر به مقبره لعل‌شهبازقلندر در ایالت سند پاکستان که دست‌کم ۸۰ کشته و ۲۰۰ زخمی بر جا گذاشت، جنرال آصف‌غفور سخنگوی ارتش پاکستان اعلام کرد که فهرستی از ۷۶ تروریست را به دولت افغانستان سپرده است تا این افراد به پاکستان تحویل شوند.

حنیف‌اتمر مشاور امنیت ملی نیز در ارتباط با فهرست تروریست‌ها که توسط پاکستان به افغانستان ارائه شد،گفت که اسلام‌آباد یک فهرست ۷۶ نفری را به کابل داده و ما درباره آن تحقیق می‌کنیم.

وی در گفت‌وگوی تلفنی با سرتاج عزیز مشاور نخست‌وزیر پاکستان خواسته بود تا در مورد فهرست تروریست‌های مشهور که بار‌ها از سوی دولت افغانستان به اسلام‌آباد سپرده شده نیز اقداماتی صورت گیرد.

این در حالی است که پس از عملیات‌های اخیر نیروهای امنیتی در پاکستان علیه پناهجویان افغان روند بازداشت دست‌جمعی این پناهجویان تشدید شده است و علی‌رغم تلاش‌های مکرر سفارت افغانستان در اسلام‌آباد برای آزادی آنها نتیجه چندانی کسب نشده است.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه: atlaspress.af/?p=19055

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *