اسماعیل خان: عبدالله ناکام بوده است و جمعیت نامزد دیگری برای انتخابات آینده معرفی می کند

  • انتشار: ۱۰ عقرب ۱۳۹۶
  • سرویس: تیتر اول
  • شناسه مطلب: 32771

محمد اسماعیل خان از اعضای حزب جمعیت می‌گوید، عبدالله عبدالله در دو دور انتخابات ناکام ماند از این رو حزب جمعیت تصمیم دارد نامزد جدیدی برای انتخابات آینده معرفی کند. وی این اظهارات در نشست مشترک با عطا محمد نور بیان کرد.

عطامحمد نور والی بلخ از دو روز به این‌سو، به‌دعوت محمد اسماعیل خان در ولایت هرات به سر می‌برد.

این دو عضو برجسته‌ی حزب جمیعت اسلامی طی دو روز پی‌هم  دولت را مورد انتقاد قرار داده و خواهان آوردن اصلاحات بنیادی در نظام کنونی اند.

محمد اسماعیل خان می‌گوید، داکتر عبدالله عبدالله در دو دور گذشته‌‌ی پیکارهای انتخاباتی تجربه‌ی ناکام داشته است از این رو در انتخابات آینده حزب جمعیت فرد جدیدی را گزینش خواهد کرد.

آقای اسماعیل خان می‌گوید:” داکتر عبدالله چانش خود را در دو انتخابات گذشته امتحان کرده است. برای او ضرور نیست که برای بار سوم چانس ناکام خود را بیازماید. خوبست که او چانش بدهد برای دیگر شخصیت‌های بزرگ جمعیت اسلامی افغانستان و مردم کشور تا کاندیدای دیگر داشته باشیم و رأی بزرگ مردم ضایع نشود.”

محمد اسماعیل خان در سخنانی هشدار داد که با وجود کمیسیون فعلی برگزاری انتخابات، انتخابات پیش رو نسبت به دور گذشته “وحشتناکتر” خواهد بود.

به باور اسماعیل خان اگر دولت برای تامین امنیت مناطق مختلف کشور دستور کار واضح و عملی نداشته باشد، کشورهای همسایه برای سقوط نظام آستین بر می‌زنند.

با این همه گمانه زنی‌هایی برای انتخاب یکی از اعضای رهبری حزب جمعیت اسلامی افغانستان در انتخابات پیش رو به سمت رئیس جمهوری کشور وجود دارد.

از سوی دیگر آگاهان امور سیاسی به این باورند که دولت وحدت ملی تا پایان دوره به همین صورت پیش خواهد رفت.

از سوی هم عطا محمد نور می‌گوید، مذاکرات حزب جمعیت با ارگ ناکام نمانده بل به دلیل عدم صداقت حکومت و بالا گرفتن چالش‌های امنیتی و اقتصادی در کشور به حالت تعلیق درآمده است.

عطا محمد نور اضافه کرد:” جنایت و دیدگاه غاصبانه، مستبدانه و دیکتاتور مآبانه به این حد است که باعث شود ما ملاقات خود را به تعلیق بیاوریم. یعنی ما درِ مذاکرات را بسته نکرده ایم. درِ مذاکرات باز است فقط گفتگوهای ما به تعلیق درآمده است.”

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه: atlaspress.af/?p=32771

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *