ابوبکر البغدادی: هر کس کشته شود ۷۲ حوری در بهشت نصیبش می شود!

  • انتشار: ۸ میزان ۱۳۹۶
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 31283

ابوبکر البغدادی رهبر گروه تروریستی داعش در پیامی بعد از شکست های متوالی جنگجویان این گروه در عراق و سوریه، گفته است که هرکس از اعضای این گروه در جنگ کشته شود ۷۲ حوری بهشتی نصیبش می‌شود!

رهبر داعش در اولین نوار صوتی خود بعد از آزادسازی موصل و شکست‌های پی در پی گروهش در مناطق مختلف عراق و سوریه گفت: آمریکا جایگاه خود را به عنوان تنها کشور در راس قدرت‌های جهان از دست داده است.

به گزارش شبکه المیادین، ابوبکر البغدادی رهبر گروه داعش در فایل صوتی جدیدی که توسط این گروه در سایت‌های اینترنتی منتشر شد، هواداران خود را به حمله به مراکز رسانه‌ای «کافران» دعوت کرد.

رهبر داعش در این پیام گفت: شما سربازان اسلام و مدافعان خلافت، مراکز رسانه‌های کافران و ستادهای جنگ ایدئولوژیک آنان را هدف قرار داده و حملات خود را افزایش دهید.

رهبر تشکیلات داعش در این فایل ۴۶ دقیقه‌ای به موضوعات مختلف جهان مانند تهدیدات هسته‌ای کوریای شمالی در برابر ایالات متحده و جاپان اشاره کرده و گفت که آمریکا دچار ضعف شده است.

اشاره به موضوع مشاجره کوریای شمالی و آمریکا نشان می‌دهد که این فایل صوتی در ماه‌های اخیر ضبط شده است در حالی که پیش از این روسیه ادعا کرده بود که رهبر داعش در حملات هوایی ماه جون به شهر رقه، مرکز خودخوانده خلافت این گروه کشته شده است.

البغدادی اظهار داشت، آمریکا جایگاه خود را به عنوان تنها کشوری که در راس جهان است، از دست داده و دولت ترکیه نگران حضور کردها در مرزهایش است.

وی با اشاره به درگیری‌های داعش در سرت، رقه، رمادی و حماه گفت: عناصر داعش در خاک موصل پایداری کردند و بعد از یک سال درگیری و جنگ بعد از اینکه جمجمه‌ها و تکه‌های بدنشان باقی ماند این شهر را واگذار کردند.

بغدادی از نیروهای داعش خواست به جهاد و افزایش تبلیغات ادامه دهند. وی به آنها نسبت به واگذاری سلاح و مذاکره و تسلیم شدن هشدار داد.

رهبر داعش به نیروهای خود یادآور شد که هر کسی در این جنگ کشته شود در بهشت «۷۲ حوری بهشتی» نصیبش می‌شود. این عبارتی است که عناصر داعش و گروه‌های مسلح برای تحریک جوانان به جنگ همواره مطرح می‌کنند.

وی افرود: آمریکا که به مردم این گونه القا کرده تنها کشور بزرگ جهان است جایگاه خود را از دست داده و با بدهی‌های سنگین اکنون از پا افتاده است.

البغدادی سعی کرد در این نوار صوتی شایعات درباره کشته شدنش را در سوریه یا عراق از طریق پرداختن به موضوع همه‌پرسی کردستان عراق، کوریای شمالی و نشست آستانه درباره سوریه رد کند.

وی اشاره کرد که آمریکا زمینه را برای روسیه به عنوان قدرت بزرگ به جای واشنگتن و اعمال نظر در پرونده سوریه باز کرده و این موضوع اخیرا در نشست آستانه حاصل شد و خروجی‌های طنرآمیز داشت.

از نظر سرکرده داعش، کوریای شمالی، جاپان و آمریکا را با قدرت هسته‌ای تهدید می‌کند.

وی درباره چشم امید کردهای عراق درباره اعلام استقلال در اقلیم‌شان گفت: دولت ترکیه نگرانی‌ های زیادی درباره حضور کردها در مرزهایش دارد تا کردهای ترکیه هم به فکر استقلال نیفتند اما به جنگ با آنها اقدام نکرده چون نگران عصبانیت سرورانش یعنی آمریکایی‌ها و اروپایی‌هاست.

البغدادی در ادامه ترکیه را کشور «مرتد اخوانی» خواند.

شبکه سی ان ان آمریکا به نقل از سازمان‌های اطلاعاتی این کشور گزارش داد، این نوار صوتی ابوبکر البغدادی واقعی است و این نشان می‌دهد او در قید حیات است.

این شبکه افزود: مسؤولان سازمان‌های اطلاعاتی دلیلی برای تردید درباره صحت و سقم این نوار صوتی و صاحب صدا ندارند.

ابوعلی البصری رئیس گروه امنیتی الصقور وابسته به وزارت داخله عراق به المیادین گفت: رهبر داعش کشته نشده و از ماه‌ها قبل در یکی از روستاهای اطراف رقه است.

نوار صوتی قبلی بغدادی مربوط به نوامبر ۲۰۱۶ بود که در آن از طرفدارنش خواست به مقابله با نیروهای عراقی در موصل بپردازند.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه: atlaspress.af/?p=31283

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *